Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "ENERGETYK" rozpoczął nowy rok szkolny z Torem Parkour

Wtorek, 2 września 2014, 6:25
Aktualizacja: 10:35
Autor: red.
Wałbrzych: "ENERGETYK" rozpoczął nowy rok szkolny z Torem Parkour
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zespole Szkół Politechnicznych "ENERGERYK" odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015, połączona z oficjalnym otwarciem Toru Parkour, który powstał dzięki dotacji Funduszu Toyoty w ramach projektu „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”.

Parkour to pochodząca z Francji forma przemieszczania się i pokonywania przeszkód w jak najszybszy i najprostszy, choć czasem niecodzienny sposób. W Polsce zyskuje coraz większą popularność wśród młodzieży, stąd też pomysł na stworzenie toru parkour przy wałbrzyskim "ENERGETYKU". Środki na ten cel w większości pochodziły z dotacji Funduszu Toyota, który ochoczo wspiera tego typu inicjatywy. W tworzeniu parkouru udział brali pracownicy TMMP w Wałbrzychu, nauczyciele i pracownicy szkoły i oczywiście młodzież.

Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2014/2015 uczniowie mieli możliwość zapoznania się z placówką i ze swoimi nowymi nauczycielami a Dyrektor "ENERGETYKA" - Roman Głód opowiadał o szkole, jej historii, tradycjach i o tym, dlaczego warto uczęszczać do tej właśnie placówki. Do uczniów zwrócił się też z krótką przemową Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk.

-W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2014/2015 chciałbym przede wszystkim serdecznie Wam pogratulować, że wybraliście właśnie tę szkołę. Ta szkoła ma i bardzo ciekawe kierunki nauczania i bardzo ciekawą historię. Jest to jedna z wiodących szkół na terenie naszego miasta. Wybór jest trafny. Wszystko zależy tylko od Was, jak potraktujecie naukę, jak wykorzystacie to, co proponują Wam nauczyciele. To jest przyszłość. Szkoły techniczne dzisiaj się odradzają. Mamy na terenie Wałbrzycha dobrze rozwijający się przemysł, więc myślę, że o pracę dla Was w przyszłości nie będzie trudno. Tylko i wyłącznie od Was to zależy - powiedział Zygmunt Nowaczyk

Z kolei Grzegorz Kruszyński - wiceprezes zarządu Fundacji Edukacji Europejskiej, Koordynator Funduszu Toyoty mówił o parkourze:

-Jest to dzieło, które zostało wykonane dzięki olbrzymiej pracy osób, które były zaangażowane w powstanie tego parkouru. Zamiast błąkać się po ulicach i po różnych dziwnych miejscach można tu fajnie i efektywnie spędzić czas. Mam przyjemność kolejny raz uczestniczyć w procesie przydzielania dotacji w ramach konkursu „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”. Ten parkour jest jednym z takich dzieł, które zostały wykonane dzięki środkom z Funduszu Toyoty, oraz środkom własnym szkoły.

Życzenia sukcesów w nauce złożył uczniom również Grzegorz Górski z Toyota Motor Manufacturing Poland. Ze względu na niesprzyjającą aurę odwołane zostały pokazy grupy "Underground Power Wałbrzych", która podczas oficjalnego otwarcia Toru Parkour przy "ENERGETYKU" miała dać niecodzienny pokaz sztuki pokonywania miejskich przeszkód.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group