Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2598
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

E–Spartakiada z udziałem wałbrzyszan

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 12 czerwca 2014, 10:49
Autor: red
Fot. UM Wałbrzych
Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10 i Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu wzięły udział w III Ogólnopolskiej E – Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024.

Jeśli można wierzyć rankingom zawodów, to byliśmy jedynymi szkołami z Wałbrzycha, które wzięły udział w III Ogólnopolskiej E -Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod patronatem Narodowego Programu Rozwoju Sportu POLSKI SPORT 2024.

Do lekkoatletycznej rywalizacji stanęły całe społeczności uczniowskie PSPS i PGS w Wałbrzychu. Nasze „maluchy” z klas 1-3. konkurowały w wewnętrznym trójboju LA, poza klasyfikacją E- Spartakiady, łapiąc tym samym sportowego ducha naszych szkół.

Zgodnie z regulaminem E- spartakiady zawodnicy rywalizowali w biegach krótkich na 60 m (SP), 100 m (gimnazja), biegach średnich: 600 m (dziewczynki) i 1000 m (chłopcy) oraz w skoku w dal.

Dla nas było to szczególne wydarzenie sportowe, gdyż w zawodach wzięło udział 53 uczniów gimnazjum i 68 uczniów szkoły podstawowej.

Medale w lekkoatletycznym trójboju zostały rozdane, zaś wyniki zwycięzców w poszczególnych konkurencjach i kategoriach trafiły do internetowego rankingu zawodów on – line III Ogólnopolskiej E -Spartakiady Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group