Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Europejski dzień bez samochodu będzie obchodzony również w Wałbrzychu

Piątek, 21 września 2012, 15:00
Aktualizacja: Sobota, 22 września 2012, 7:10
Autor: PAW
Wałbrzych: Europejski dzień bez samochodu będzie obchodzony również w Wałbrzychu
Fot. PAW
Już jutro w sobotę 22 września obchodzony będzie Europejski dzień bez samochodu. Wałbrzyszanie tego dnia będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

Przez całą sobotę będzie można bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Wystarczy tylko mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny oraz dokument potwierdzający tożsamość właściciela lub współwłaściciela lub użytkownika pojazdu wpisanego do dowodu rejestracyjnego.

Przy tej okazji ZDKiUM w Wałbrzychu przeprowadzi szereg konkursów z nagrodami (konkurs wiedzy o komunikacji miejskiej, czy konkurs ekologiczny o Europejskim dniu bez samochodu). Ponadto zaplanowano: wręczenie okolicznościowych koszulek dla uczestników zawodów kolarskich promujących dzień bez samochodu w Wałbrzychu, prezentację i pokaz nowoczesnego autobusu komunikacji miejskiej marki Autosan, promocję komunikacji miejskiej oraz informacje o ekologicznych autobusach Solaris, które już za kilkanaście dni wyjadą na ulice Wałbrzycha, Szczawna Zdroju i Jedliny Zdroju, promocję ścieżek rowerowych w Wałbrzychu, cykl informacji na temat zdrowego stylu życia, pogadanki ze strażnikami miejskimi.
- Ta akcja ma na celu pokazanie mieszkańcom Wałbrzycha, jak zmienia się na lepsze nasze miasto. Konkursy z nagrodami, pogadanki mają na celu podniesienie świadomości ludzi o zdrowym trybie życia – mówi Bogusław Rogiński, szef ZDKiUM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group