Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4933
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fałszywy generał

Wtorek, 31 grudnia 2019, 6:37
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2020, 11:03
Autor: red
Wałbrzych: Fałszywy generał
Fot. KMP Wałbrzych
Mieszkanka Wałbrzycha na jednym z portali społecznościowych poznała generała amerykańskiej armii służącego w różnych rejonach świata. Od razu znaleźli wspólny język. Mężczyzna opowiadał o trudnej służbie i chęci powrotu do normalnego życia. Do tego potrzebne były jednak pieniądze. Kobieta uwierzyła „żołnierzowi” i w ten sposób straciła kilka tysięcy złotych.

Wałbrzyscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub portali społecznościowych. Swoich ofiar szukają przeważnie wśród kobiet. Sprawcy bardzo często podają się za żołnierzy rożnych narodowości, pełniących służbę w odległych rejonach świata. Prowadząc, czasem kilkumiesięczną korespondencję, zaprzyjaźniają się z ofiarą. Twierdzą, że jedynym ich marzeniem jest odejście z wojska i spędzenie reszty życia u boku ukochanej kobiety. Niestety, do tego potrzebne są pieniądze, które „pożyczają” od zauroczonych nimi kobiet.

Za każdym razem mechanizm działania jest podobny: zawarcie znajomości, prowadzenie korespondencji coraz bardziej osobistej, czasami obietnice wspólnej przyszłości. Wszystkie zabiegi kończą się „pożyczeniem” wysokich sum pieniędzy.
Aby ustrzec się przykrych sytuacji pamiętajmy: oszuści działający w „sieci” posiadają wiele fałszywych kont. Tworząc internetowy wizerunek załączają fałszywe zdjęcia, opisują swoje życie. Wszystko po to, aby stać się wiarygodnym i uśpić czujność ofiary. Nie ulegajmy chwilowemu zauroczeniu. W każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze wykażmy się bardzo dużą ostrożnością i nie przekazujmy ich, tak naprawdę, zupełnie obcym osobom.

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
2
12%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group