Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Fanaberie Teatralne jednak się odbędą

Sobota, 28 października 2017, 14:46
Autor: red
Wałbrzych: Fanaberie Teatralne jednak się odbędą
Fot. organizatorzy
Ostatni tydzień przyniósł Teatrowi Dramatycznemu w Wałbrzychu mnóstwo dobrych i zaskakujących wiadomości.

Pomimo obaw i braku dofinansowania ze strony MKiDN, ulubiony festiwal wałbrzyszan jednak się odbędzie! Dzięki znaczącemu dofinansowaniu z Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Teatr wraca do rozmów z artystami i teatrami, które zamierza zaprosić na – jubileuszowy festiwal – XV Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne.

Tegoroczne Fanaberie odbędą się w grudniu, pod hasłem „URATOWANI!”. Konstruujemy ambitny program, który ogłosimy lada dzień. Wałbrzych odwiedzą wielkie gwiazdy i teatry, czołowi polscy reżyserzy i aktorzy. Festiwal, zgodnie z tradycją, otworzy premiera gospodarza – „Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada” – spektakl koprodukowany z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Ponadto w programie finał wielkiego edukacyjnego wydarzenia „WCZUJ SIĘ↔Pracownia empatii”, koncerty, klub festiwalowy i mnóstwo emocji. 1-6 grudnia musicie Państwo być z nami!

„SCHUBERT…” PODBIJA CZECHY

Nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu BOSKA KOMEDIA w Krakowie, pokazywany obok spektakli najważniejszych światowych reżyserów podczas Konfrontacji w Lublinie spektakl „Schubert. Romantyczna kompozycja na dwunastu wykonawców i kwartet smyczkowy” już 3 listopada br. będzie największym wydarzeniem Międzynarodowego Festiwalu Norma w Ostrawie, w Czechach. Koprodukowane z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia przedstawienie, pełne empatii i poczucia humoru, łączy doświadczenia aktorów, wałbrzyskich seniorów i dolnośląskich filharmoników. Wśród twórców tacy artyści jak nagradzana reżyserka Magda Szpecht, jeden z najważniejszych kompozytorów współczesnych Wojciech Blechacz i świetny choreograf Paweł Sakowicz. Trzymajcie kciuki!

GOB SQUAD w Wałbrzychu Gościem „Szaniawskiego”!

Wałbrzyski Teatr Dramatyczny zaprasza na wydarzenie bez precedensu. W ramach naszych programów edukacyjnych, GOB SQUAD, jeden z najsłynniejszych kolektywów teatralnych na świecie, stacjonujący na co dzień w Berlinie, a prezentujący przedstawienia na wszystkich kontynentach – poprowadzi w Wałbrzychu mistrzowski warsztat, skierowany do twórców i pedagogów z całej Polski pracujących z grupami nieprofesjonalnymi. Warsztat w języku angielskim, koszt uczestnictwa – 100 PLN, liczba miejsc ograniczona.
Sarah Thom i Mathew Hand będą gośćmi Teatru „Szaniawskiego” 4 listopada 2017. Po warsztacie, Sara Thom zaprasza na otwartą dla widzów projekcję spektaklu GOB SQUAD.

Aby wziąć udział w masterclassie Gob Squadu należy wysłać zgłoszenie z krótką informacją o sobie do dnia 2 listopada 2017 na adres pedagożki teatru, Doroty Kowalkowskiej: dorotakowalkowska@gmail.com albo zapisać się telefonicznie: 74/ 648 83 18 lub 74/ 648 83 19.

Miejsce warsztatu: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, sala 10 B. Czas trwania: 11.00 – 18.00 – warsztat (zamknięty). Po warsztacie, w godz. 19.00 – 21.00 odbędzie się projekcja rejestracji spektaklu „Super Night Shot” GOB SQUAD (z tłumaczeniem) – otwarta dla widzów.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group