Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2770
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: FARIDA wielka miłość Niemena zaśpiewa w Wałbrzychu

Środa, 22 lutego 2017, 15:04
Aktualizacja: 15:12
Autor: red
Wałbrzych: FARIDA wielka miłość Niemena zaśpiewa w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Zapraszamy na recital FARIDY w niedzielę 26 marca o godz.18.00 do sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu ul. Słowackiego 4.

W kwietniu 2010 r. nieistniejące Stowarzyszenie Muzyczne Brzmienia (założone przez Czesława Niemena Wydrzyckiego i Krzysztofa Wodniczaka w 1989 r.), próbowało zorganizować trasę koncertową "Śladami Niemena" w miastach, w których Krzysztof Wodniczak organizował koncerty Czesławowi Niemenowi, głównie w zachodniej Polsce (Szczecin, Gorzów Zielona Góra, Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra) oraz w Opolu. Szanując czas żałoby narodowej koncerty odwołano.

Dziś pragnę poinformować, po siedmiu latach w tych miastach ruszają przygotowania do koncertów, mimo że w międzyczasie, w niektórych z nich koncertowała już Farida. Artystka ma liczne grono melomanów, którzy nie mogą się doczekać na muzyczne randez vous z wielką miłością Czesława Niemena Wydrzyckiego.

Tym razem będzie to 100-minutowy recital włoskiej Gwiazdy, która zaprezentuje swój nowy, oryginalny program. Od lat Farida pozyskuje nowych fanów i niecierpliwie oczekuje na spotkania ze swoimi melomanami. Spotkania z polskimi wielbicielami jej talentu mają wieloletnią tradycję. Począwszy od występu na festiwalu w Sopocie i otrzymaniu tam Nagrody Dziennikarzy, poprzez ogólnopolską trasę "Niemen przedstawia Faridę" i wydanie przez Polskie Nagrania winylowej płyty długogrającej. Pod koniec XX wieku, Farida przestała śpiewać, zajęła się robieniem biżuterii, kolczyków, projektowaniem kapeluszy, ale po śmierci Czesława Niemena Wydrzyckiego - wzmogła swoją aktywność w Polsce. Często odwiedza nasz kraj, który uważa za swoją drugą ojczyznę. Nie tylko koncertuje, ale też nagrywa nowe płyty, zapraszana jest do występów w programach telewizyjnych, swoje nowe songi zamieszcza na you tube. Jej kariera przeżywa nieustający progres. Przypomnijmy, że zaczynała jako piosenkarka nie stroniąca od kreatywnego ryzyka. Pozostała wierna swej pieczołowicie wypracowanej stylistyce. W jej śpiewie wyczuwamy szept intymnej wypowiedzi przyjaciółki. Farida - jak rzadko która wokalistka - posiada bowiem niezwykły zmysł audiowizualny, który trochę przypomina surrealistyczną wrażliwość z filmów Davida Lyncha. Wydaje się współgrać z oryginalnym podejściem duetu kompozytorsko - słownego udowadniając, że muzyka popularna ma do zaoferowania więcej niż się niektórym wydaje.

Najnowsza płyta CD, jaka będzie w sprzedaży podczas tej trasy koncertowej, prezentuje kompozycje jej męża Americo Colaprisco do słów Concetti Gangi (Faridy). Muzyka posiada szczególnie piękne melodie, bogate harmonie w interpretacji wrażliwej Artystki. Więcej, zaskakuje rozmachem i ponadczasowym ujęciem dźwiękowym. To nie jest adoracja prostych melodii i słów, lecz dla wrażliwych i poszukujących inspiracji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group