Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2518
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ferie w Kopalni

Wtorek, 12 stycznia 2021, 8:26
Aktualizacja: 8:26
Autor: red
Wałbrzych: Ferie w Kopalni
Fot. organizatorzy
Drugi tydzień ferii zimowych to kolejne zajęcia edukacyjne online w Starej Kopalni! Bogata oferta lekcji muzealnych skierowana jest do grup zorganizowanych oraz do osób indywidualnych.

Od 4 stycznia trwają Górnicze Ferie Zimowe online w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Instytucja przygotowała propozycje zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla przedszkolaków w oparciu o ofertę edukacyjną 2020/2021. Podczas zajęć dzieci mogą poznać górniczy świat – największym zainteresowaniem cieszy się „Szychta Fuksów – pierwsza zmiana młodych górników”, w czasie której uczestnicy wirtualnie udają się do podziemi na swoją pierwszą szychtę. W programie ferii znalazły się także zajęcia dotyczące kopalnianych maszyn, eksponatów, oświetlenia na terenie dawnej kopalni oraz licznych legend górniczych. Z oferty mogą skorzystać grupy zorganizowane lub osoby indywidualne (dzieci wraz z rodzicami). Zajęcia dla osób indywidualnych po pierwszym tygodniu zyskały już pierwszych fanów, którzy zapisują się na lekcje muzealne codziennie. Zajęcia edukacyjne odbywają się od poniedziałku do piątku, szczegóły i bilety są dostępne na stronie obiektu: www.starakopalnia.pl

W mediach społecznościowych Starej Kopalni cały czas pojawiają się różnorodne materiały w postaci filmów, łamigłówek, ciekawostek górniczych. We wtorki o godzinie 16.00 na Facebook’u instytucji zamieszczane są materiały w ramach cyklu „Spotkania ze sztuką” – 12 stycznia dostępny będzie instruktaż „DYI: Kartka na Dzień Babci i Dziadka”.

Unikatowe produkty z Centrum Ceramiki Unikatowej w postaci kubków, magnesów, lampionów lub biżuterii są dostępne w sieci. Na stronie Starej Kopalni znajduje się specjalna zakładka ze sklepem internetowym, dzięki któremu ręcznie stworzone pamiątki można zakupić bezpiecznie z domu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
83%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group