Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ferie w Teatrze Lalki i Aktora

Środa, 23 stycznia 2019, 10:28
Autor: red
Wałbrzych: Ferie w Teatrze Lalki i Aktora
Fot. organizatorzy
Podczas ferii zimowych przy ul. Brzechwy 16 na małych miłośników teatru czekają niezapomniane wrażenia i duża dawka emocji.

Zaczynamy już w niedzielę, 27 stycznia o godz. 12.30 spektaklem „Czerwony Kapturek” (dla dzieci 5+) w reż. Jerzego Jana Połońskiego. Wraz ze zbuntowaną Michalinką, nazywającą siebie Czerwonym Kapturkiem, wyruszymy w podróż przez demoniczny las, który okazuje się źródłem życiowej mądrości. Dziewczynka, podążając do hipochondrycznej babci, spotyka na swej drodze różne baśniowe postaci: starego, mocno śpiącego Niedźwiedzia; krasnoludki, które uciekają od nieznośnej Śnieżki; Dziewczynkę z Zapałkami – piromankę, lubiącą podpalać las dla zabawy; zakatarzonego Wilka; zapominalską Babę Jagę oraz pedantycznego gajowego Jana Muchę. Każda z napotkanych istot wnosi coś wartościowego do świata Michalinki. Pomagają jej zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla drugiej osoby, jak niebezpieczny może być ogień, do czego doprowadzić może łakomstwo i czym grozi rozmowa z nieznajomym.

Kolejne spotkania z Czerwonym Kapturkiem odbędą się 29 stycznia (wtorek) o godz. 10.30 oraz 30 stycznia (środa) o godz. 10.00.
3 lutego (niedziela) o godz. 12.30 pobawimy się słowami w spektaklu „Chodź na słówko” (dla dzieci 5+) w reż. Jerzego Jana Połońskiego. Oto zdeformowane przez małe dziecko słówka postanawiają stać się słowami potrzebnymi i znaczącymi. Przecież wiadomo, że lepiej być KURĄ niż KULĄ, a TOPERZ z całą pewnością bez NIE jest wybrakowany i niepotrzebny. Ale czy na pewno? Czy inność oznacza bycie gorszym? Czy pragnienie bycia kimś innym jest na pewno tym jedynym pragnieniem, które posiadamy? I jak w tym wszystkim ma się odnaleźć JĘZYK POLSKI – kaleczony i deformowany na każdym kroku? No i najważniejsze pytanie – czy BRZYDKIE SŁOWA są komukolwiek potrzebne?

5 lutego (wtorek) o godz. 10.30 zapraszamy na wzruszający spektakl „Dobrze, że jesteś” (dla dzieci 5+) w reż. Joanny Gerigk. To opowieść o przyjaźni oraz mądrości życiowej, która ukryta jest w dojrzałym wieku. Dwaj obwoźni handlarze, znający się od dawna, czekając na klientów opowiadają pewną historię. Jej głównym bohaterem jest stary pies Burek, wyrzucony z domu przez właściciela, który uznał, że ten do niczego się już nie przyda. Osamotniony pies poszukuje nowego domu i przyjaciela. Ostatecznie wszystko dobrze się kończy, bo każdy, nawet ten, któremu zdarza się popełniać błędy, ma poczucie pragnienia bliskości kogoś drugiego.

7 lutego (czwartek) o godz. 10.00 odlecimy do Nibylandii z Piotrusiem Panem. Spektakl w reż. Karoliny Maciejaszek opowiada o chłopcu, który postanowił nigdy nie dorastać. Towarzyszami przygód Piotrusia Pana są wróżka Dzwoneczek, grupa Zagubionych Chłopców oraz Wendy – dziewczynka, którą Piotruś zabiera do Nibylandii. Jednak nawet w tej beztroskiej krainie czyhają niebezpieczeństwa. Bohaterowie przedstawienia będą musieli zmierzyć się z piratami pod wodzą strasznego Kapitana Haka. „Piotruś Pan” jest pochwałą nieokiełznanej wyobraźni. Dzieci uczy, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale, a ich rodziców – by pielęgnować w sobie dziecko…

10 lutego (niedziela) o godz. 12.30 obejrzymy spektakl „Kapelusz Pani Wrony” (dla dzieci 4+) w reż. Laury Słabińskiej. Na jednym z tradycyjnych spotkań pod dębem Pani Wrona nie pojawia się, bo skradziono jej kapelusz. Przyjaciele wpadają na pomysł, by poprosić o pomoc Detektywa Barnabę, który natychmiast rozpoczyna poszukiwania. Uczestniczą w nich wszyscy mieszkańcy lasu – czy to dobrowolnie, czy też wywołani przez Barnabę na przesłuchanie. Przedstawienie zachwyca barwnymi kostiumami rodem z paryskiego żurnala, a scena przypomina wybieg mody. Ale czy szykowne ubrania i bycie modnym decydują o wartości człowieka? Przekonajmy się o tym podczas spektaklu.

PROGRAM:

27.01 / niedziela / godz. 12:30 / CZERWONY KAPTUREK / wiek 5+
29.01 / wtorek / godz. 10:30 / CZERWONY KAPTUREK / wiek 5+
30.01 / środa / godz. 10:00 / CZERWONY KAPTUREK / wiek 5+
3.02 / niedziela / godz. 12:30 / CHODŹ NA SŁÓWKO / wiek 5+
5.02 / wtorek / godz. 10:30 / DOBRZE, ŻE JESTEŚ / wiek 5+
7.02 / czwartek / godz. 10:00 / PIOTRUŚ PAN / wiek 6+
10.02/ niedziela / godz. 12:30 / KAPELUSZ PANI WRONY / wiek 4+

INFO I REZERWACJA NA SPEKTAKLE W TYGODNIU:
Biuro Obsługi Widza / tel. 533 300 421, e-mail widownia@teatrlalek.walbrzych.pl

BILETY NA NIEDZIELNE SPEKTAKLE:
19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
KASA BILETOWA TEATRU tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.
KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group