Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal dla Hortensji

Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 6:47
Aktualizacja: Wtorek, 6 sierpnia 2019, 9:13
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Festiwal dla Hortensji
Fot. Robert Bajek
Podczas minionego weekendu odbyła się wielka akcja rejestracji dawców szpiku – Wielki Festiwal dla Hortensji i innych chorych.

W wielu przypadkach jedynym sposobem na uratowanie zdrowia i życia jest dostarczenie choremu odpowiednich, czyli zgodnych, krwiotwórczych komórek macierzystych. W takiej właśnie sytuacji znalazła się mieszkanka naszego miasta - Hortensja Bystrzycka, która pilnie potrzebuje pomocy. Niestety znalezienie zgodnego dawcy nie jest łatwe, dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. Na ten niezwykły dar czeka zarówno Hortensja jak i tysiące osób dotkniętych takimi chorobami jak między innymi białaczka limfoblastyczna, białaczka szpikowa, chłoniaki i inne choroby - nie tylko nowotworowe.

Podczas dwudniowej akcji rejestrowano potencjalnych dawców szpiku w Hotelu Maria Antonina, Galerii Victoria, CH Auchan, Tesco, CH Bi 1 i w Biedronce na Piaskowej Górze. W akcję włączył się również Zamek Książ. W sobotę na Dziedzińcu Honorowym zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku. Wczoraj w ramach akcji rejestracji dawców szpiku na Stadionie Sportowym im. J. Kusocińskiego na Piaskowej Górze odbył się Festyn Rodzinny, obejmujący zmagania sportowe, występy artystyczne, pokazy, liczne atrakcje dla najmłodszych i strefę gastronomiczną. Oczywiście podczas Festynu również można było zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

W akcję niesienia pomocy włączyło się również wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II, policja, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i liczni motocykliści - nie tylko z naszego miasta. Aby zostać potencjalnym dawcą szpiku należy się zarejestrować w bazie DKMS, która liczy przeszło 1 500 000 osób. Zgłaszający się musi być osobą zdrową, nie cierpiącą na choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, endokrynologiczne czy zakaźne, w wieku od 18 do 55 lat, o wadze nie mniejszej niż 50 kg. Rejestracji można dokonać nie tylko podczas tego typu akcji, ale również przez internet, wchodząc na stronę dkms.pl i zamawiając pakiet rejestracyjny.

Twoja reakcja na artykuł?

9
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
6
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group