Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3289
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Festiwal filmowy "Hommage à Kieślowski” czas zaczynać

Czwartek, 22 września 2011, 10:38
Aktualizacja: 13:27
Autor: PAW
REGION, Sokołowsko: Festiwal filmowy "Hommage à Kieślowski” czas zaczynać
W tym domu w latach 1951–1955 mieszkał Krzysztof Kieślowski
Fot. PAW
Już jutro w Sokołowsku rozpocznie się długo oczekiwany przez miłośników kina festiwal filmowy "Hommage à Kieślowski”.

Krzysztof Kieślowski to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów w historii kina. W 15. rocznicę śmierci reżysera w Sokołowsku odbędzie się festiwal poświęcony twórczości Kieślowskiego. Organizatorem jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, a honorowy patronat nad imprezą objęła Maria Kieślowska, żona Krzysztofa.
Udało nam się zrobić coś niezwykłego organizując taki festiwal – mówi Zuzanna Fogtt, organizatorka festiwalu. - Dzięki wsparciu wielu instytucji i osób prywatnych, myślę, że ten festiwal będzie naprawdę udany.

Festiwal rozpocznie się jutro, czyli w piątek 23 września. Piątek to dzień dokumentalny – "Na drodze od czystego dokumentu do kreacji i fabuły". Publiczność będzie mogła obejrzeć filmy, które nie są zbyt znane szerszemu gronu widzów. Na sobotę 24 września zaplanowano filmy fabularne – "Twórczość fabularna. Krzysztof Kieślowski i inspiracje oraz oficjalna gala festiwalu". Niedziela to "Konfrontacje, pokazy filmów Krzysztofa Kieślowskiego oraz dzieł inspirowanych twórczością reżysera".

Oprócz pokazów filmowych, festiwalowi będzie towarzyszyć wiele innych atrakcji. Nie zabraknie wystaw poświęconych życiu i twórczości Kieślowskiego, który mieszkał w Sokołowsku w latach 1951-1955. Zaprezentowany zostanie "Teatralny Pokaz Warsztatowy", o którym szerzej informowaliśmy naszych Czytelników wczoraj. Odbędą się również wystawy tematyczne, jak choćby ta autorstwa Kamili Poznańskiej, która wspólnie z mieszkańcami Sokołowska przygotowała wystawę zatytułowaną "Sokołowska portret własny" przedstawiającą historię oraz teraźniejszość tej malowniczej miejscowości.

Swój udział w festiwalu zapowiedziało wielu znanych polskich aktorów, reżyserów, scenarzystów i ludzi kina.
W przyszłości będziemy dążyć do tego, by w Sokołowsku odbywał się cykliczny międzynarodowy festiwal filmów – mówi Zuzanna Fogtt.

Tak więc serdecznie zapraszamy do Sokołowska od piątku do niedzieli.

Szczegółowy program festiwalu na stronie: www.sokolowsko.org

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group