Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal Góry Literatury

Środa, 14 lipca 2021, 7:41
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
Wałbrzych: Festiwal Góry Literatury
Fot. organizatorzy
W wałbrzyskim kinie Apollo Karolina Korwin Piotrowska i Jagoda Szelc poprowadzą pokaz specjalny "Aktorów prowincjonalnych", który uświetni tegoroczną, siódmą już edycję Festiwalu Góry Literatury. Cała impreza potrwa od 16 do 24 lipca. W środę 21 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję "Aktorów prowincjonalnych" uważanych za debiut reżyserski Agnieszki Holland.

Pokaz specjalny “Aktorów prowincjonalnych” w wałbrzyskim Kinie Apollo uświetni tegoroczną, siódmą już edycję Festiwalu Góry Literatury. Cała impreza potrwa od 16 do 24 lipca. 

Większość wydarzeń organizowanych jest tradycyjnie już w Nowej Rudzie, mieście, z którym związała się Olga Tokarczuk. Polska Noblistka jest jedną z głównych organizatorek festiwalu powołanego do życia w 2015 roku. 

Osadzony w przyrodzie, ukazujący ogromny wachlarz atrakcji turystycznych, noworudzki „Festiwal Góry Literatury”, corocznie przyciąga rzesze turystów, fanów literatury, muzyki, sztuki, filmu i tańca. Bogaty program artystyczny, warsztaty literackie, spotkania autorskie zawsze w wyjątkowych, historycznych miejscach Dolnego Śląska. Pokazy, spotkania i dyskusje organizowane są w Zamku Książ - tu debatę pt. “Feminizm, gender i inne potwory” poprowadzi Magdalena Środa; we Włodowicach (Scena pod Wiatami - tu głównie koncerty, np. Fisz, Emade i Tworzywo), w Ścinawce Średniej, Świdnicy, Radkowie, w Zamku Sarny, w Sokołowsku oraz w Wałbrzychu. 

I właśnie w wałbrzyskim kinie Apollo Karolina Korwin Piotrowska i Jagoda Szelc poprowadzą pokaz specjalny. W środę 21 lipca o godz. 18.00 zaplanowano tam projekcję "Aktorów prowincjonalnych" uważanych za debiut reżyserski Agnieszki Holland. Jest to zarazem jeden z filmów retrospektywy Agnieszki Holland, której tegoroczna edycja właśnie trwa. W obsadzie zobaczymy Halinę Łabonarską znaną obecnie z filmów “Korona Królów”, “Smoleńsk” czy “Na dobre i na złe” a także Tadeusza Huka, Ewę Dałkowską czy Jerzego Stuhra. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, a wejściówki będzie można odbierać w kasie kina od 19 lipca.

- Bardzo się cieszę, że Dolnośląskie Centrum Filmowe tradycyjnie już będzie odpowiedzialne za współtworzenie pasma filmowego Festiwalu Góry Literatury. To dla nas ważne wydarzenie, a współpracę z Olgą Tokarczuk traktujemy jako wyróżnienie. W tegorocznym programie filmowym kilka znakomitych filmów Agnieszki Holland, w tym nagrodzony Złotymi Lwami „Obywatel Jones”. Co dla mnie osobiście bardzo ważne, tegoroczny festiwal zagości także w naszym wałbrzyskim kinie Apollo, w którym gdzie pokażemy „Aktorów prowincjonalnych” debiut reżyserski Agnieszki Holland - mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

A cały program Festiwalu można znaleźć tutaj: http://festiwalgoryliteratury.pl/program.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
1
13%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group