Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal „Klasa na medal” w Publicznej Szkole nr 10

Niedziela, 7 października 2012, 6:37
Aktualizacja: 18:15
Autor: Wiktoria Blicharz
Wałbrzych: Festiwal „Klasa na medal” w Publicznej Szkole nr 10
Fot. Wiktoria Blicharz
Pojedynki poszczególnych klas, walka o zdobycie tytuły „Klasy na medal”, a także uroczyste otwarcie siłowni na świeżym powietrzu. Tak rozpoczęli dzisiaj weekend uczniowie i pracownicy Szkoły Specjalnej na Ogrodowej.

Dzisiejszy poranek w Publicznej Szkole Specjalnej nr 10 na Ogrodowej przebiegał pod hasłem rekreacji. Inauguracja II Festiwalu „Klasy na medal” , a następnie uroczyste otwarcie siłowni na świeżym powietrzu zgromadziło szereg gości i uczniów placówki.

Inicjatywa pojawiła się w czerwcu tego roku gdy członkowie stowarzyszenia i najaktywniejsi nauczyciele zorganizowali pierwszy festiwal „Klasy na medal”. Dziś całe przedsięwzięcie coraz prężniej się rozwija. Dzieląc się na kilka sektorów tematycznych. „Stomatologia”, czyli działania mające na celu naukę higieny jamy ustnej i zaopatrzenie uczniów w niezbędne do tego celu narzędzia. „Bezpieczeństwo”, w ramach którego organizowane będą prelekcje służb mundurowych, GOPRu, straży miejskiej i policji, każdorazowo kończące się warsztatem plastycznym utrwalającym w umysłach uczniów zdobyte informacje. Ostatni blok to „Edukacja i higiena seksualna” podczas którego przewidziane są profesjonalne prelekcje dla dziewcząt i młodych kobiet.

Wśród zaproszonych gości, którzy zabrali głos podczas inauguracji była m.in. stomatolog Żaneta Skrzypczak, mówiąca o wadze dobrych nawyków profilaktycznych , które stanowią najważniejszy czynnik przeciwdziałający chorobom uzębienia. „Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się dobrze układała, a wszystkie dzieci będą miały piękne i zdrowe zęby”.

Następnie głos zabrał radny Rady Miasta Jerzy Kzyżowski, który powitał zgromadzonych i cieszył się z kolejnej tego typu inicjatywy.

Dalsza inauguracja przebiegała pod hasłem prezentacji poszczególnych zespołów klasowych wraz z opiekującymi się nimi nauczycielkami. Późniejsza część festynu upłynęła na prezentacji wozu strażackiego i niezbędnego ekwipunku ratowniczego. W międzyczasie dzieci korzystały z zaprezentowanych atrakcji, takich jak dmuchana zjeżdżalnia.

Wreszcie kulminacyjny punkt przedsięwzięcia, zawody o laur klasy miesiąca. Nagroda przechodnia: chusta i puchar będą gościć u zwycięzców przez najbliższy miesiąc, by potem zostać przekazane kolejnym zwycięzcom. Miesięczne podsumowania widnieją na tablicy znajdującej się na terenie szkoły. Pod koniec roku punkty zostaną zliczone, a roczny zwycięzca wyodrębniony i nagrodzony. Zawodnicy zmierzą się w konkurencjach sportowych, a także dotyczących zasad higieny jamy ustnej i zdrowego odżywiania.

Siłownia na świeżym powietrzu to na razie sprawa rozwojowa. Do tej pory udało się zakupić cztery przyrządy, które będą służyły nie tylko rekreacji i rozrywce, ale przede wszystkim rehabilitacji. Koszt zakupionych urządzeń to 14 tysięcy złotych. 7 tysięcy przekazała Toyota. Pozostałą kwotę i pomoc nieśli inni sponsorzy – 5 tysięcy złotych oraz kosiarkę to pielęgnacji terenu – nadleśnictwo. Ponadto Ronal i Sirbud, przekazały cement to wykończenia terenu. Zaś pan burmistrz pomógł w transporcie.

- Cieszymy się z tego co mamy – mówi dyrektor całej placówki. – Teren jest duży, mały kroczkami postaramy się go zagospodarować. Organizacja tego typu imprezy nie jest łatwa – dodaje dyrektor. – Głównie dlatego, że dzieci wymagają specjalnej troski oraz zaangażowania, ale przynosi to wiele radości i cieszymy się, że dzieci nauczą się czegoś nowego w miłej atmosferze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group