Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal „Kopalnia Filmów” zakończony

Niedziela, 18 listopada 2018, 6:48
Aktualizacja: 8:45
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Festiwal „Kopalnia Filmów” zakończony
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Łańcuszkowej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyła się gala finałowa, kończąca I Festiwal „Kopalnia Filmów”.

"Kopalnia Filmów" to festiwal skierowany do miłośników ciekawego, wartościowego kina z Polski i ze świata. W ramach trwającego od 13 listopada Festiwalu zorganizowano emisję filmów polskich, estońskich, ukraińskich i czeskich. Jako że w tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości tematyka wszystkich filmów związana była z hasłem "Wolność", chociaż w zasadzie każdy wyświetlany obraz inaczej definiował słowo wolność.

Podczas Festiwalu zorganizowano także występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych" oraz grupy artystycznej "Sunflower School Theatre" z miejscowości Rivne na Ukrainie. Były spotkania, prelekcje i multimedialna wystawa fotograficzna „Photo Associations – Freedom Edition” Michała „Korwina” Piotrowskiego. Emisje filmów, pokazy i zajęcia w ramach Festiwalu odbywały się zarówno w Wałbrzychu - na terenie Starej Kopalni, w Bibliotece pod Atlantami i Bibliotece Multimedialnej na Podzamczu jak również w Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu i w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Wśród wyemitowanych filmów znalazły się: "Kamienie na szaniec”, „Powstanie Warszawskie”, „Butelki zwrotne”, „Jazda”, „Chajtarma – Powrót", „Ahto – w pogoni za marzeniami”, „OPTY-mista” i "Donbas", który został wyświetlony podczas wczorajszej Gali Finałowej. Projekcję poprzedziły występy artystyczne ZPiT "Wałbrzych" i "Sunflower". Festiwal "Kopalnia Filmów" został zorganizowany przez Fundację "EMU" im. Elżbiety Marii Urbańskiej, a jego współorganizatorami byli: Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group