Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4045
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Festiwal Piosenki Dziecięcej "Fantazja" za nami

Wtorek, 6 czerwca 2017, 12:20
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Festiwal Piosenki Dziecięcej "Fantazja" za nami
Fot. użyczone
W murach Teatru Zdrojowego w Szczawnie–Zdroju rozbrzmiewała muzyka dziecięca. Słowami piosenki "Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić się, aby bawić się na całego" rozpoczęto VII Festiwal Piosenki Dziecięcej "Fantazja" zorganizowany przez Miejską Szkołę Podstawową w Szczawnie–Zdroju.

Dyrektor Szkoły Sylwia Kotarba powitała zaproszonych gości, uczestników oraz licznie przybyłą publiczność, następnie burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk i jego zastępca Urszula Burek dokonali uroczystego otwarcia Festiwalu.

Pomysłodawczynią i prowadzącą koncert była Katarzyna Francuziak, która podkreśliła, że powodem do dumy i radości jest coraz większa liczba uczestników oraz coraz wyższy poziom wokalny konkursu. Dodała, że głównym celem festiwalu jest promowanie dziecięcej aktywności artystycznej oraz rozwój talentu muzycznego dzieci. Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Profesjonalne jury w składzie Małgorzata Wiłkomirska (Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Rady
Miejskiej w Wałbrzychu), Maja Ludwiczak (wokalistka), Sylwia Sałamaj (Instruktorka w Zespole Pieśni i Tańca Wałbrzych) oraz Dariusz Futyma (wokalista i klarnecista zespołu Futyma Oktet, muzyk Filharmonii Sudeckiej, nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu) po wysłuchaniu prezentacji wokalnych 27 uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix – Magdalena Miara (Gminny Zespół Szkolno- Przedszkolny w Czarnym Borze)

Kategoria klas I-III:

I miejsce – Hanna Roman (Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju)

II miejsce – Iga Wojciechowska (Publiczna Szkoła Nr 15 w Wałbrzychu)

III miejsce – Jagoda Łysoń (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 28 w Wałbrzychu)

Wyróżnienie:

Hanna Wróbel (Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju)

Klaudia Kalukin – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce – Michał Krupa (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Świebodzicach)

II miejsce – Jacek Derej (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 15 w Wałbrzychu)

III miejsce - Maria Kajewska (Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie)

Wyróżnienie:

Zuzanna Grzesiak (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Głuszycy)

Aniela Michalska (Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju)

Na zakończenie Festiwalu uczestnicy, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście zostali poczęstowani przygotowanym na tę okazję tortem. Prowadząca podziękowała dzieciom, że dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych i pięknych wrażeń. Życzyła także dalszych sukcesów.

Miejska Szkoła Podstawowa chciałaby podziękować za pomoc w zorganizowaniu Festiwalu: Burmistrzowi Szczawna-Zdroju Markowi Fedorukowi, firmie „Wypieki Rajewskich”, Agnieszce Sobczak, Usługi Marketingowi – dostawcy mleka i owoców do szkoły, Wałbrzyskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji oraz przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszce Pisarskiej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group