Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2953
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Festiwal Teatrów Tańca w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 września 2011, 6:33
Aktualizacja: 6:39
Autor: Sven
Fot. Sven
Co prawda do tej imprezy pozostało jeszcze trochę czasu, ale warto mówić o niej już teraz z powodu jej wyjątkowości.

W listopadzie odbędzie się w Wałbrzychu I Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Będzie trwał aż sześć dni, w trakcie których przeprowadzone zostaną warsztaty z zagranicznymi tancerzami. Dodatkowo wezmą oni udział w przygotowaniu spektaklu, co będzie ważnym doświadczeniem dla uczestników zajęć. Warsztaty oraz spektakle odbędą się w salach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, który obok Stowarzyszenia „ Radość Życia” organizuje imprezę.

Dodatkowo, na terenach przy zamku Książ odbędzie się performance „Atak przestrzeni czyli tańcem zakręceni”, który wzbudził spore zainteresowanie w czasie ostatniego Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu.

Do udziału w Festiwalu zostało zaproszonych dwoje tancerzy z Irlandii i Francji:

Lorcan O’Neill (Irlandia) - tancerz, choreograf i nauczyciel tańca współczesnego, baletu i body work z Irlandii. Ukończył szkołę tańca współczesnego w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Doświadczenie zawodowe uzyskał współpracując z takimi teatrami tańca jak: Cork City Ballet, Ballet Ireland, Modern Dance Theatre i Jose Vidal Company. Występował na festiwalach tańca współczesnego w Irlandii, UK, Hiszpanii i Luksemburgu. Stworzył liczne projekty z osobami na wózku inwalidzkim.

Lea Tirabasso (Francja) - tancerka, choreograf i nauczyciel tańca współczesnego i baletu. Lea ukończyła edukację na wydziałach: Literatura współczesna i historia sztuki w Lyon, Francja. Taniec współczesny w London Contemporary Dance School w Londynie, UK. Lea studiowała 10 lat techniki Cunningham, Graham i technikę release, a od kilku lat uczęszcza na intensywne techniki do Trisha Brown Dance Company w Nowym Jorku. Lea występowała w Decodance Company, Ei Arakawa, Jean-Guillaume Weis. Obecnie tańczy w Jose Vidal&Company. Od kilku lat, stale współpracuje z instytucjami kultury we Francji i w Wielkiej Brytanii. Wspiera projekty edukacyjne przy teatrze tańca Candoco.

Dokładne terminy zostaną podane w terminie późniejszym i na pewno je podamy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group