Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka 2017 rozpoczęty

Wtorek, 7 listopada 2017, 10:47
Aktualizacja: Środa, 8 listopada 2017, 10:39
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka 2017 rozpoczęty
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Konferencja prasowa i wykład w ramach Górniczego Uniwersytetu Otwartego rozpoczęły tegoroczny Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu.

W poniedziałek, 6 listopada w Kawiarni Sztygarówka na terenie Starej Kopalni odbyła się konferencja prasowa, której tematem był obchody Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2017, a po konferencji wszyscy chętni mogli posłuchać wykładu pt. "Geologia Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego na tle Polski i Sudetów”, który wygłosił mgr inż. Kazimierz Kmak, geolog ze Stowarzyszenia Gwarkowie Thoreza.
- Ta inicjatywa, rozpoczęta z dużym wyprzedzeniem jest dowodem, że pilnujemy i dbamy, żeby ten proces informowania o pięknych tradycjach tego miasta ciągle poszerzać – powiedział Zygmunt Nowaczyk, zastępca Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Podczas wykładu słuchacze mogli dowiedzieć się o geologii najbliższych terenów, zwłaszcza Sudetów i zróżnicowanego bogactwa mineralnego znajdującego się w tym paśmie górskim. Zaprezentowane zostały również poszczególne etapy zmian, które dokonały się na Ziemi na przestrzeni milionów lat. Uczestnicy dowiedzieli się również, dlaczego Polska jest niezwykle ciekawie i unikatowo położonym krajem w Europie pod względem geologicznym.

Był to pierwszy z wykładów poświęconych górnictwu, geologii, przyrodzie i dziedzictwu przemysłowemu. Górniczy Uniwersytet Otwarty to projekt realizowany w ścisłej współpracy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu ze Stowarzyszeniem Gwarkowie Thoreza oraz innymi wałbrzyskimi stowarzyszeniami górniczymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group