Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4622
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festiwal tuż, tuż

Piątek, 31 lipca 2020, 6:33
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2020, 8:42
Autor: red
Wałbrzych: Festiwal tuż, tuż
Fot. organizatorzy
I Festiwal Muzyki Romskiej "Romano Dzipen" realizowany jest w ramach zadań mających na celu ochronę, zachowanie i rozwój tożsamości kulturowej mniejszości etnicznej jaką są Romowie.

Sfinansowany jest ze środków MSWiA. Poprzez realizację tego działania chcemy m.in. podnieść poziom wiedzy dotyczącej historii, obyczajowości i kultury romskiej, a także wspierać procesy zmierzające od akceptacji do dumy z własnej tożsamość,i szczególnie u młodych Romów.

Wszystkie te działania przyczynią się także do lepszej integracji Romów i osób ze społeczności większościowej.
Zapraszamy w piątek 31.07 o godz. 21.15 na projekcję filmu ,,Romane butia- romskie profesje" – dokument o ciekawostkach związanych z kulturą Romów wraz z wykładem Pawła Lechowskiego o profesjach romskich.
Natomiast w sobotę 1.08 od godz. 17.00 odbędzie się koncert finałowy projektu - I Festiwalu Muzyki Romskiej „Romano Dzipen” - z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd estrady romskiej. W programie tradycyjne tańce Polskiej i Ruskiej Romy oraz cygańskie tańce z Węgier, Iranu i Indii. Wystąpią m.in. podopieczni Fundacji Salvator, wałbrzyskie wokalistki Julia Kamińska i Justyna Medeksza oraz Ula Jarosiewicz&Miro Iło, zespół Thagar i cygański zespół Angelo Ciureja&Romano Drom.

Wszystkie działania na terenie Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. Wstęp bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group