Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2798
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Festiwal Wieniawskiego po raz 46

Wtorek, 6 września 2011, 11:29
Aktualizacja: 11:31
Autor: Red
REGION, Szczawno-Zdrój: Festiwal Wieniawskiego po raz 46
Fot. użyczone
W piątek 23 września koncertem jeleniogórskiego zespołu „Klassik Modern” rozpocznie się 46. międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego. Przez trzy dni miłośnicy muzyki poważnej nie powinni omijać Szczawna–Zdroju koło Wałbrzycha

Tradycja Festiwalu nawiązuje do pobytów w Szczawnie-Zdroju (wówczas Bad Salzbrunn) XIX-wiecznego kompozytora Henryka Wieniawskiego, który w latach 1855 i 1857 dał dwa koncerty. Tegoroczna edycja Festiwalu to bezpłatne muzyczne spotkania z muzyką klasyczną wykonywane w zabytkowych przestrzeniach jednego z najpiękniejszych uzdrowisk naszego regionu.

W trakcie trwającego trzy dni Festiwalu zaprezentują się m.in. „Klassik Modern” Zespół Kameralny Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Janko Raseta w ramach koncertu młodych talentów, Krzysztof Jakowicz - skrzypce i zespół „Kameleon Septet” z programem „Miłośnie i filmowo”. Zwieńczeniem Festiwalu będzie 25 września wyjątkowy koncert poświęcony pamięci wieloletniego dyrektora artystycznego Festiwalu i dziennikarza - Janusza Mencla.

Organizatorzy - Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój oraz Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju - zapraszają do udziału w spotkaniach z muzyką klasyczną. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group