Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festyn na Białym Kamieniu

Sobota, 4 października 2014, 12:22
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:14
Autor: red
Wałbrzych: Festyn na Białym Kamieniu
Fot. organizatorzy
W niedzielę 5 października po raz drugi na Białym Kamieniu obędzie się Festyn Rodzinny połączony z odpustem ku czci Matki Bożej Różańcowej.

W tamtym roku spotkał się on z dość dużym zainteresowaniem mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna Zdroju. W tym roku organizatorzy przewidzieli bardzo dużo atrakcji. W programie msze św. z kazaniem odpustowym od rana w godzinach 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 jako główna Suma Odpustowa. Kazania głosić będzie ks. Paweł Kuriata - Diecezjalny Moderator Róż Żywego Różańca, główny organizator pielgrzymek różańcowych do Barda Śląskiego i posiadacz wielu ciekawych różańców m.in. Marianny Popiełuszko, św. Jana XXIII czy ks. Johna Bashobory.

Po Sumie Odpustowej rozpocznie się Festyn, a w nim prawdziwe atrakcje: samochód Star prosto z Rajdu Paryż-Dakar, który będzie również prezentowany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Będzie także Grupa Rekonstrukcyjna Wikingów, której przewodzi ks. Radosław Stala, a więc możliwość strzelania z łuków i zawody z Wikingami. Będzie również transporter opancerzony jako jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci.

Festyn ubogacony będzie przez ciekawe występy zaproszonych grup tanecznych i śpiewaczych oraz bogato rozwiniętą gastronomię (pierogi, bigos, ciasto, kawa i herbata, świeże soki marchewkowe robione na miejscu, wata cukrowa). Dla dzieci dodatkowo malowanie twarzy, zabawa z fryzurami i loteria fantów, podczas której nie będzie pustych losów.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group