Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3477
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina Zdrój: Festyn Rodzinny w Jedlinie–Zdroju

Środa, 25 czerwca 2014, 9:00
Autor: red.
Jedlina Zdrój: Festyn Rodzinny w Jedlinie–Zdroju
Fot. Robert Bajek
W minioną niedzielę przy Miejskiej Szkole Podstawowej im Janusza Korczaka w Jedlinie–Zdroju w ramach obchodów Roku Wolności odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Podaruj dzieciom radość".

Oprócz takich elementów i atrakcji jak występy artystyczne dzieci, wyścigi, zawody sportowe, gra w szachy, malowanie twarzy, kiermasz, stoiska z ciastami, "kuroniówka" czy loteria w ramach Festynu odbył się też quiz z nagrodami na temat wolności dla całych rodzin i akcja "Jak być kierowcą", podczas której zaprezentowany został najnowszy ciągnik siodłowy firmy Mercedes.

Podczas Festynu nastąpiło uroczyste otwarcie znajdującego się przy szkole Parku Nauki i Zabawy, powstałego przy wsparciu Funduszu Toyoty jako projekt pod nazwą „Park Nauki i Zabawy przy Miejskiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jedlinie–Zdroju, jako sposób aktywnego spędzania wolnego czasu". Projekt obejmował zaadaptowanie terenu, wyznaczenie alejek spacerowych i miejsc do gier, tablic, ławeczek, przemalowanie dwóch ścian muru oporowego przy szkole, zakup i montaż czterech gier planszowych, plenerowych, w tym przestrzennych szachów do gry na trzy osoby, oraz zakup i montaż czterech tablic informacyjno-edukacyjnych. Podczas zajęć w „Parku Nauki i Zabawy ” uczniowie będą rozwijać aktywność ruchową, rywalizować w grach, prowadzić obserwacje. Będą się tam odbywały zajęcia z matematyki, przyrody, historii, języka polskiego, wychowania fizycznego i zachowań ekologicznych.

Festyn był też okazją do podsumowania dwóch projektów unijnych: "Wybierz opcję B", który skierowany był do 48 uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju a jego głównym celem było wyrównanie poziomu wiedzy z matematyki, przyrody, przedsiębiorczości, informatyki oraz nabycie kompetencji społecznych i umiejętności językowych, oraz projektu ”Zrozumieć świat – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem programów i oprzyrządowania komputerowego – dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych”. Ten finansowany z budżetu państwa i ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt obejmował 62 szkoły podstawowe ze wsi i miast poniżej 25 tysięcy mieszkańców z terenu województwa opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Równie ważnym elementem Festynu była Gala Finałowa II edycji Jedlińskich Grantów Edukacyjnych. Celem tego konkursu jest promowanie szeroko pojętej edukacji i wychowania w Miejskiej Szkole Podstawowej im. J. Korczaka oraz w Gimnazjum Miejskim im. J. Pawła II w Jedlinie-Zdroju, a w szczególności przedsięwzięć dotyczących poznania historii i wykorzystania walorów przyrodniczych miasta, propagowania zasad ekologii i zdrowego trybu życia, organizacji programów artystycznych promujących naszą kulturę i zwyczaje, a także kulinaria, rozwijania zainteresowań, kształcenia idei przedsiębiorczości i propagowania podstawowych zasad savoir vivre’u. Pula środków na realizację konkursu wynosiła 20 tysięcy złotych, w tym 7 tysięcy na wnioski złożone przez nauczycieli z Miejskiej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka, 7 tysięcy na wnioski złożone przez nauczycieli Gimnazjum Miejskiego im. J. Pawła II i 6 tysięcy na wnioski złożone przez grupy inicjatywne składające się z co najmniej 3 osób dorosłych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group