Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3694
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Festyn w Muzeum Porcelany

Piątek, 1 lipca 2016, 8:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Festyn w Muzeum Porcelany
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w ogrodzie przy wałbrzyskim Muzeum Porcelany odbył się obfitujący w wiele atrakcji festyn inaugurujący "Porcelanowe Wakacje".

Na muzealny festyn przyszło ponad 50 dzieci. Podczas festynu zorganizowano konkurs z nagrodami, było wiele gier i zabaw, takich jak między innymi ogrodowe podchody, były różnego rodzaju pokazy, prezentacje i warsztaty manualne a przedstawiciel wałbrzyskiej policji mówił o akcji "Bezpieczne wakacje" i prezentował sprzęt policyjny. Dodatkowo dzieci z Przedszkola nr 17 dały niezwykły koncert gry na instrumentach perkusyjnych. Nie zabrakło też malowania buziek, kolorowych balonów, wielkich mydlanych baniek, wody serwowanej przez przedstawicieli Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i maskotki Wałbrzycha - Moofiego.

W muzealnym ogrodzie zaprezentowana została też oferta wakacyjna. W okresie wakacyjnym wałbrzyskie Muzeum Porcelany przygotowało wiele zajęć i atrakcji. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godzinie 11.00 i 13.00 a w wybrane soboty i niedziele o godzinie 12.00.

- Jak co roku Muzeum Porcelany w Wałbrzychu przygotowało dla naszych najmłodszych i trochę starszych gości różnego rodzaju zajęcia warsztatowe i edukacyjne, które są oczywiście związane głównie z porcelaną, czyli z tym co w Muzeum najważniejsze. Ale nie tylko. Są różnego rodzaju zajęcia kreatywne, artystyczne. Oferta jest bardzo szeroka. Ogólnie mówiąc w każdym tygodniu wakacyjnym mamy inny temat, którym się zajmujemy - powiedział Jacek Drejer - Dyrektor Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Już 2 lipca ruszają zajęcia "Park miniatur" lub "Ptaki dziwaki". Od 4 do 8 lipca - "Starodawne księgi". Od 11 do 15 lipca w Muzeum można będzie przygotować wakacyjny album na zdjęcia a od 18 do 22 lipca biżuterię z modeliny. W dniach od 25 do 29 lipca w Muzeum pojawią się biskwity podczas zajęć "Świat kolorowej porcelany" a 30 i 31 lipca powróci "Park miniatur" i "Ptaki dziwaki". W pierwszym tygodniu sierpnia w Muzeum tworzone będą gipsowe figurki, od 8 do 12 sierpnia będą "Starodawne księgi", od 16 do 19 sierpnia będzie można tworzyć broszki, korale i wisiorki z modeliny, pomiędzy 22 a 26 sierpnia wakacyjny album na zdjęcia a 29 sierpnia nastąpi prezentacja oferty szkolnej. Szczegółowy plan zajęć dostępny jest na stronie wałbrzyskiego Muzeum Porcelany: www.muzeum.walbrzych.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group