Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3699
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Filharmonia imienia Wiłkomirskiego

Środa, 1 września 2021, 8:27
Aktualizacja: 8:50
Autor: JAZ
Wałbrzych: Filharmonia imienia Wiłkomirskiego
Fot. JAZ
Po śmierci Józefa Wiłkomirskiego niemal natychmiast urodziła się idea, by Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu otrzymała imię swojego założyciela. Patron zawsze nam kojarzył się właśnie z wałbrzyską Filharmonią. Oficjalne uroczystości, które zaplanowano na 3 września, szykują się na wyjątkowe wydarzenie.
- Z ogromną radością i satysfakcją pragniemy poinformować, że Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu otrzymała imię Józefa Wiłkomirskiego. Po śmierci założyciela i długoletniego dyrektora Filharmonii Sudeckiej złożyliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o nadanie patronatu. Bardzo ucieszył nas fakt, że nasze zwierzchnie władze ustosunkowały się pozytywnie do tej prośby. Zapraszamy na uroczyste nadanie imienia oraz specjalny koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej, który odbędzie się już 3 września o godzinie 19.00 – mówi Elżbieta Łaganowska, dyrektor Filharmonii.

Decyzja o nadaniu Filharmonii Sudeckiej imienia Józefa Wiłkomirskiego podjęta została uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 29 października zeszłego roku. Niestety okres pandemiczny sprawił, że władze wałbrzyskiej filharmonii nie mogły przeprowadzić uroczystości wcześniej.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group