Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Filharmonia powitała nowy sezon artystyczny z wypełnioną po brzegi salą

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 8 września 2012, 7:34
Aktualizacja: 18:58
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
Najlepszym dowodem na to, że kultura wyższa nie jest obca wałbrzyszanom była Inauguracja XXXV Sezonu Artystycznego Filharmonii Sudeckiej. Wypełniona po brzegi sala wsłuchiwała się w niebywały koncert, na który zaproszony został skrzypek Konstanty Andrzej Kulka. Wybitny muzyk koncertował na obu półkulach, rozsławiając nasz kraj, a tym razem zagościł w Wałbrzychu.

- Sezon jubileuszowy uważam za rozpoczęty. Dlatego też chcę podziękować władzom miasta oraz Państwu za to, że już kolejny rok możemy realizować tak zwariowane projekty, prezentując coraz szerszą ofertę. To dla Państwa tutaj jesteśmy. - powitała Krystyna Swoboda, prowadząca koncert.

Jednocześnie Krystyna Swoboda zaprosiła do współpracy i zachęcała do wspólnego koncertowania zebranych na sali miłośników muzyki poważnej.

- Do Filharmonii Sudeckiej zapraszamy na piątkowe koncerty. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i cieszymy się, że to, co robimy ma sens. I sobie, i Państwu tego właśnie życzymy. - dodała prowadząca.

W Filharmonii od godzin wieczornych rozbrzmiewały dwa romantyczne dzieła: koncert skrzypcowy D-dur Piotra Czajkowskiego i Obrazki z wystawy Modesta Musorgskiego. Utwór D-dur był przez lata uznawany za trudny do wykonania, natomiast w filharmonii wykonany na miarę Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa czy Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Wszystkim pasjonatom muzyki oraz Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej pod czujnym okiem dyrygenta Jerzego Koska życzymy owocnego i pełnego wzruszeń sezonu artystycznego.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group