Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4127
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Filmowy finisz w Filharmonii

Wtorek, 28 października 2014, 6:25
Aktualizacja: Środa, 29 października 2014, 7:49
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Filmowy finisz w Filharmonii
Fot. Katarzyna Szwarc
W ubiegły piątek Filharmonia Sudecka zakończyła cykl Dni muzyki filmowej. Finałowy koncert poświęcony był przebojom srebrnego ekranu – słynnym tematom i motywom znanym nawet tym osobom, które nigdy nie widziały filmów z których pochodzą owe utwory. „Często to właśnie ścieżka dźwiękowa powoduje, że zapamiętujemy dane filmy” – mówiła organizator pracy artystycznej w Filharmonii Sudeckiej – Krystyna Swoboda.

Koncert został podzielony na sekcje, które odpowiadały poszczególnym gatunkom filmowym. W pierwszej kolejności wałbrzyska publiczność usłyszała utwory z baśni, filmów animowanych i familijnych. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej rozpoczęła wieczór od „Uwertury klasycznej Disneya”, przechodząc od niej do tematów z „Ulicy Sezamkowej” i „The Muppet Show”, a kończąc na motywach z „Flinstonów” oraz „Aladyna”.

Osobną kategorię stanowił film fantastyczny, w ramach której pojawił się motyw z klasyki, jaką jest „E.T.”. Następnie melomani mieli okazję posłuchać fragmentów dzieł dramatycznych – zagrano utwory z „Misji” i „Listy Schindlera”. Po przerwie przyszedł czas na evergreen Judy Garland z „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” - piosenkę „Somewhere Over the Rainbow”. Fani westernu również znaleźli coś dla siebie – orkiestra wykonała znane tematy z filmów „Dobry, Zły i Brzydki” oraz „Siedmiu Wspaniałych”.

W kategorii komedii, Wałbrzyszanie usłyszeli słynny motyw z popularnej „Różowej Pantery”, zaś „Dźwięki Muzyki” towarzyszyły im w sekcji poświęconej musicalom. Koncert zakończył się brawurowym wykonaniem znanego tematu z serii filmów o agencie Jej Królewskiej Mości – Jamesie Bondzie. Nie zabrakło również bisu – orkiestra ponownie wykonała utwór z filmu „Flinstonowie”. Cykl koncertów poświęconych muzyce filmowej okazał się sukcesem – sala Filharmonii Sudeckiej niemal pękała w szwach, dlatego już teraz organizatorzy mają nadzieję zorganizować drugą edycję, która odbędzie się za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group