Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 4000
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Filmy dokumentalne

Czwartek, 10 września 2020, 6:45
Aktualizacja: Piątek, 11 września 2020, 8:01
Autor: red
Wałbrzych: Filmy dokumentalne
Fot. organizatorzy
Millennium Docs Against Gravity to największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych, który od początku swojego istnienia stawia na kino dokumentalne najwyższej próby oraz pogłębioną dyskusję na temat współczesnego świata.

Wałbrzyska odsłona 17. festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w kinie Apollo w dniach 11-13 września. W programie znajdzie się sześć wybranych hitów tegorocznej edycji, m.in. o tematyce nowych technologii, polityki, społeczeństwa oraz o najwybitniejszych światowych artystach.

Program festiwalu:

11.09, godz. 17:15

Jak Bóg szukał Karela (Once Upon A Time In Poland)
Czechy, Polska, Słowacja, 2020, 95 min.
Reżyseria: Vít Klusák, Filip Remunda

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? Czy Czesi zrozumieją polską religijność, a Polacy zaakceptują czeski ateizm?

11.09, godz. 19:30

Ściana cieni (The Wall of Shadows)
Polska, Niemcy, Szwajcaria, 2020, 90 min.
Reżyseria: Eliza Kubarska

We wschodnim Nepalu znajduje się jedna z ostatnich świętych gór Szerpów, Kumbhakarna. Tymczasem w zachodnim świecie znana jest jako „Jannu” i słynie z niezdobytej wschodniej ściany, jednego z najtrudniejszych wyzwań we współczesnym alpinizmie. Bohaterami filmu jest rodzina Szerpów, utrzymujących się jako tragarze wysokościowi na himalajskich wyprawach. Pewnego dnia Nada  – ojciec rodziny – dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę, której uczestnikami są: Polak Marcin Tomaszewski oraz Rosjanie Dmitri Gołowczenko i Sergiej Nilow. Jeśli się zgodzi, będzie to oznaczało narażenie się na gniew bogów.

12.09, godz. 17:15

Kobieta (Woman)
Francja, 2019, 104 min.
Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova

Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, niezależności finansowej, wizerunku ciała i starości.

12.09, godz. 19:30

iHuman (iHuman)
Norwegia, Dania / 2019, 99 min.
Reżyseria: Tonje Hessen Schei

Sztuczna inteligencja to najpotężniejsza technologia naszych czasów, która może okazać się pomocna w rozwiązaniu najbardziej palących problemów i wyzwań ludzkości, ale też przyczynić się do jej upadku. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującymi nad jej coraz bardziej wyrafinowaną formą.

13.09, godz. 17:15

Lekcja miłości (Lessons of Love)
Polska, 2019, 72 min.
Reżyseria: Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja

„Ta cząstka życia należy do mnie!” stwierdza Jola – ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka – starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci. Jola się waha i nie wie, co robić. Zmierzyć się z trudnym rozwodem i wyjść na nowo za mąż? A może po prostu żyć chwilą i nie wracać do przeszłości? Czy odważy się żyć swoim życiem?

13.09, godz. 19:30

Tarantino: bękart kina (QT8: The First Eight)
USA, 2019, 103 min.
Reżyseria: Tara Wood

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. O kulisach jego twórczości opowiadają współpracujący z nim od lat producenci, a także aktorzy. Dzięki temu powstał wnikliwy portret ikony filmowej naszych czasów.

Więcej informacji o festiwalu: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/homepage

Bilety:
​Nie ma możliwości rezerwacji ​biletów​ on-line.
Online można zakupić jedynie bilety na poszczególne seanse w cenie 14 zł.
Nie ma możliwości zwrotu zakupionych biletów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group