• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 21:39
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4521
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Finałowy spektakl Brave Kids za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 7 lipca 2018, 18:27
Aktualizacja: Niedziela, 8 lipca 2018, 8:40
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Dziewiąta edycja Brave Kids zgromadziła ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata. Wałbrzych wziął udział po raz piąty w wydarzeniu, które łączy ludzi z całego świata.

Projekt Brave Kids charakteryzuje się ideą: Ile twarzy, tyle historii. Tegoroczny projekt promuje twarz 8-letniej Yamy z Tybetu. Dziewczynka codziennie pracuje równie ciężko jak dorośli, nie mając czasu na spełnianie dziecięcych marzeń. Mimo wszystko, chęć pomagania innym jest w niej tak silna, że okazuje ją każdej napotkanej osobie. To tylko jedna z wielu historii, jakie towarzyszą projektowi. Biorące w nim udział dzieci niejednokrotnie doświadczyły okrucieństw tego świata. Niektóre z nich, osierocone, zamieszkujące tereny objęte konfliktem zbrojnym lub odrzucone przez społeczeństwo, poprzez projekt Brave Kids mogą choć przez chwilę poczuć się zauważone i docenione.

Do Wałbrzycha trafili goście z Hong Kongu, Pakistanu, Indii, Maroka i Buriacji. W projekcie wzięły również lokalne grupy Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, Szkoła Tańca Cordex oraz grupa romskich dzieci z Fundacji Salvator. Podczas pobytu gości w naszym mieście, dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjno- artystycznych, spotkaniach, spektaklach, pokazach, przedstawieniach i piknikach.

Niesamowitym aspektem społecznym programu jest fakt, że dzieci i młodzież mają możliwość nawiązania bliskich relacji z gospodarzami. Daje im to możliwość poznania naszej kultury. Wałbrzyska edycja Brave Kids odbyła się pod Patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha – dra Romana Szełemeja. Projekt otrzymał również dofinansowanie z Urzędu Gminy Wałbrzych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Głównymi partnerami organizacyjnymi projektu był Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group