Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 4980
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Firma Capricorn S.A. dołączyła do międzynarodowej Grupy Uponor

Wtorek, 2 listopada 2021, 11:39
Autor: TS
Kraj: Firma Capricorn S.A. dołączyła do międzynarodowej Grupy Uponor
Fot. użyczone
Uponor Sp. z o.o., należąca do Uponor Building Solutions Europe, zakupiła wszystkie udziały Capricorn S.A., rodzinnej firmy działającej na rynku od ponad 30 lat. Podpisana w sierpniu umowa została sfinalizowana z końcem października. Dla producenta ze Świebodzic przejęcie to oznacza otwarcie nowego rodziału w historii firmy.

Capricorn S.A. specjalizuje się w produkcji komponentów instalacji wodnych oraz grzewczych, a w swoich zakładach zarudnia ponad 400 osób. Dołączenie do struktur międzynarodowej firmy otwiera przed producentem oraz dotychczasowym personelem nowe perspektywy rozwoju. Grupa Uponor to wiodący dostawca bezpiecznych systemów zaopatrzenia w wodę, energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz rozwiązań infrastrukturalnych.

Uponor jest obecny w Polsce od ponad 25 lat, gdzie dynamicznie rozwija swoje struktury. Zlokalizowane są tu: działająca na rynku instalacji wewnętrznych Uponor Sp. z o.o., która należy do największej dywizji grupy – Uponor Building Solutions Europe, a także Uponor Infra Sp. z o.o., specjalizująca się w zewnętrznych instalacjach infrastrukturalnych. Ponadto w Warszawie i Kielcach rozwinięto działy odpowiedzialne za planowanie produkcji i sprzedaży oraz projektowanie, które stanowią wsparcie dla europejskich jednostek koncernu. W Polsce zlokalizowane są również magazyny w centrum logistyczny w Błoniu oraz w Kleszczowie, gdzie również umiejscowiony jest zakład produkcyjny. Z końcem października Capricorn S.A. dołącza do Grupy Uponor otwierając w ten sposób nowy rodział w historii obu firm.

Jacek A. Dobrowolski, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w Europie Wschodniej komentuje:
- Przejęcie jest początkiem wspólnej ekscytującej podróży, dlatego z radością witamy pracowników Capricorn w Grupie Uponor, liczymy na pełną zaufania współpracę oraz możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń.

Zakup udziałów w Capricorn S.A. to efekt realizowanej strategii wzrostu Grupy Uponor, mającej na celu umocnienie pozycji firmy. Oferty produktowe obu firm świetnie się uzupełniają, a dzięki zwiększonym możliwościom produkcyjnym Uponor będzie mógł sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na rozwiązania prefabrykowane.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
23%
Smuci
1
8%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group