Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3342
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Fitness na kompleksie boisk przy ul. Topolowej w Szczawnie Zdroju

Wtorek, 16 września 2014, 14:48
Autor: red
REGION, Szczawno Zdrój: Fitness na kompleksie boisk przy ul. Topolowej w Szczawnie Zdroju
Fot. UM Szczawno Zdrój
Pierwsze urządzenia fitness w Szczawnie–Zdroju pojawiły się w Parku Szwedzkim. Mieszkańcy i kuracjusze chętnie z nich korzystają, zwłaszcza rodzice którzy odwiedzają z dziećmi plac zabaw.

Kolejna siłownia zewnętrzna – ścieżka zdrowia - powstała przy deptaku prowadzącym z ul. Ratuszowej w kierunku ul. Wojska Polskiego, za Domem Zdrojowym. Urządzenia: biegacz, wahadło, wioślarz, orbitrek, twister, cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i kuracjuszy.

Oprócz dwóch ścieżek zdrowia, gdzie można poćwiczyć na świeżym powietrzu i poprawić kondycję, kluczowym miejscem i ośrodkiem sportu jest kompleks boisk przy ul. Topolowej. To tutaj każdego dnia dzieci, młodzież i dorośli uprawiają sport. W tym miejscu też postanowiono utworzyć siłownię zewnętrzną , początkowo z myślą o mamach, które przyprowadzają swoje pociechy na treningi i mają półtorej godziny wolnego czasu dla poprawy własnej kondycji. Siłownia zlokalizowana została w pasie zieleni naprzeciw Orlika i cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko mam, ale także dzieci i młodzieży, a nawet kuracjuszy. Ustawionych zostało 6 urządzeń: biegacz, wahadło, stepper/prasa nożna, stepper/prasa ręczna, motyl A/prasa ręczna, motyl B/wyciąg górny oraz pylon – tablica informacyjna. Łączny koszt zakupu wyniósł niespełna 35 tys. zł. Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój pokryła ten wydatek w 75% ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Kolejne 34 tys. zł gmina wydatkowała z ww. środków na zakup i montaż dodatkowych trybun na boisku przy ul. Topolowej 5, i tak jak w przypadku siłowni 75% z budżetu Województwa, a 25% z budżetu Gminy.

Warto podkreślić, że kolejna ścieżka zdrowia powstanie na Wzgórzu Gedymina, gdzie trwają prace związane z jego zagospodarowaniem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group