Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4128
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Borówno: Fotoradar w Borównie?

Wtorek, 3 października 2017, 10:35
Aktualizacja: 10:37
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Borówno: Fotoradar w Borównie?
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Poprawa bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 367 była tematem spotkania mieszkańców Borówna (gmina Czarny Bór) z zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Spotkanie odbyło się 2 października w świetlicy wiejskiej w Borównie.

Droga wojewódzka nr 367 prowadząca z Kamiennej Góry w kierunku Wałbrzycha często jest miejscem, w którym kierowcy łamią przepisy poprzez przekroczenie dozwolonej prędkość, bądź wyprzedzanie na skrzyżowaniach. Dla pędzących kierowców nawet znaki informujące o terenie zabudowanym nie są powodem do zdjęcia nogi z gazu. Przeprowadzane regularnie patrole policji również nie są w stanie zmusić kierowców do jazdy zgodnie z przepisami, a sytuacji, w których są one łamane jest wiele każdego dnia. Kilka takich zdarzeń zostało zarejestrowanych przez prywatne kamery monitoringu mieszkańców Borówna i pokazanych obecnemu na spotkaniu kom. Mariuszowi Truszczyńskiemu, zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu.
- Problem łamania przepisów na tej drodze jest nam znany, stąd częste, nawet codzienne patrole, które w dalszym ciągu będą przez KMP w Wałbrzychu prowadzone. Jeśli chodzi o suche liczby, to paradoksalnie w ostatnich dwóch latach na tej drodze doszło do zaledwie 9 zdarzeń (1 wypadek i 8 kolizji). Bardzo dużo jest jednak wykroczeń. W poprzednim roku zanotowaliśmy ich 601, a w tym już 570 – powiedział zgromadzonym na spotkaniu kom. Mariusz Truszczyński.

Na spotkaniu omawiano możliwe sposoby na spowolnienie ruchu i poprawienia oznakowania skrzyżowań w Borównie. Wśród propozycji wymieniano m.in. zmanię oznakowania poziomego i pionowego na drodze, dodatkowe wysepki przy skrzyżowaniach oraz montaż fotoradaru. Ustalono, że KMP w Wałbrzychu przekaże swoją opinię odnośnie tego problem do Urzędu Gminy w Czarnym Borze i wspólnie przeprowadzą analizę dotyczącą zagrożenia występującego na tej drodze. Kolejnym krokiem w tej sprawie może być spotkanie mieszkańców z zarządcą drogi, czyli Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu lub wniosek UG w Czarnym Borze do zarządcy drogi o konieczność poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group