Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Gala Finałowa „Zostań Wirtuozem” wkrótce

Niedziela, 12 maja 2019, 6:44
Autor: red
REGION: Gala Finałowa „Zostań Wirtuozem” wkrótce
Fot. organizatorzy
Już w środę, 15 maja w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej swoje wyjątkowe talenty muzyczne zaprezentują dzieci i młodzież ze Świdnicy i z Wałbrzycha. Najzdolniejszym młodym muzykom wręczone zostaną stypendia, które pozwolą rozwijać im swoje umiejętności. Organizatorem i pomysłodawcą już drugiej edycji konkursu jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Patronat honorowy objęli – prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich po raz drugi zaprosiło młodych adeptów sztuki muzycznej z regionu do wzięcia udziału w Programie Jednorazowego Wsparcia Stypendialnego „Zostań Wirtuozem”. W konkursie nagrodzeni zostaną najzdolniejsi uczniowie ze szkół muzycznych i innych placówek artystycznych ze Świdnicy oraz z Wałbrzycha.
– Nasze stowarzyszenie jest inicjatorem wielu przedsięwzięć o charakterze charytatywnym w regionie. Do nich należy właśnie konkurs dla młodych muzyków „Zostań wirtuozem”, ale też m.in. propagujący przedsiębiorczość program „Zalogowani”, z powodzeniem realizowany w Świdnicy od 2016 r. Projekt ten swoim zasięgiem do tej pory objął ponad 1000 uczniów świdnickich szkół i został też zauważony na arenie ogólnopolskiej. Dzięki takim inicjatywom chcemy promować młode talenty, ale przede wszystkim wspierać dzieci i młodzież w ich rozwoju – mówi Andrzej Panas, prezes SPiKŚ.

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 16 uczestników, spośród których Kapituła Honorowa programu „Zostań Wirtuozem” wybrała 7 laureatów. Komisji konkursowej przewodniczyła Małgorzata Wiłkomirska, muzyk, nauczycielka i wieloletni pracownik Filharmonii Sudeckiej, menadżer artystyczny, inicjatorka wielu przedsięwzięć muzycznych w Wałbrzychu oraz wałbrzyska radna Rady Miejskiej. W skład Kapituły weszli także – Szymon Chojnowski, wiceprezydent Świdnicy, Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, posłanka na Sejm RP, Krystian Kiełb, kompozytor, teoretyk i pedagog, profesor sztuk muzycznych, wieloletni rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Beata Bartko–Kozieł, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy, Krzysztof Brenk, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, a także przedstawiciel SPiKŚ, nagradzany świdnicki przedsiębiorca, prezes RST – Krzysztof Habowski oraz (gościnnie) prezes SPiKŚ Andrzej Panas. Członkowie komisji mieli nie lada wyzwanie, by spośród wszystkich zgłoszonych kandydatur wyłonić osoby najbardziej wyróżniające się. W swojej ocenie wzięli pod uwagę m.in. nagrody w konkursach, a także inne osiągnięcia.

Laureaci otrzymają jednorazowe stypendia o wartości 1000 zł. Środki na ten cel to dochód ze sprzedaży biletów na ubiegłorocznym charytatywnym Koncercie Bożonarodzeniowym, jaki miał miejsce w odnowionej Filharmonii Sudeckiej. Orkiestra zagrała wówczas pod batutą Bartosza Żurakowskiego.

Uzdolnionych młodych muzyków z regionu poznamy w środę, 15 maja o godz. 18.00 na Gali Finałowej „Zostań Wirtuozem” w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej. Podczas uroczystości znakomici goście wręczoną stypendia tegorocznym laureatom. Usłyszymy także wyjątkowy koncert, podczas którego każdy z wyróżnionych wykona wybrany przez siebie utwór muzyczny. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group