• Niedziela, 16 czerwca 2019
  • Godz. 5:16
  • Imieniny: Aliny, Anety, Benona, Julity, Justyny
  • Czytających: 2830
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Gala konkursu "Być Kimś II 2019" w II LO

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 5 kwietnia 2019, 15:09
Aktualizacja: 15:13
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu odbyła się dzisiaj uroczysta gala Międzypowiatowego Konkursu dla Uczniów Klas III Gimnazjum "Być Kimś II 2019". Tegorocznym hasłem konkursu były słowa Czesława Banacha: "Przyszłość to coś, co staje się w nas dziś".

Cykliczny konkurs "Być Kimś" odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych. Tegoroczną edycję patronatem objął również Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. Konkurs ma na celu rozwijanie wśród uczniów zainteresowania wiedzą humanistyczną i matematyczno-przyrodniczą, popularyzowanie wiedzy, stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji, wdrażanie uczniów do samodoskonalenia, samoocenę własnych możliwości uczniów, przygotowanie uczniów do zdawania egzaminów zewnętrznych i propagowanie regionalnych tradycji w obszarze wspierania uzdolnień.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: szkolny i powiatowy. Etap szkolny przeprowadzają szkoły gimnazjalne, które zgłosiły się do konkursu, natomiast etap powiatowy przeprowadza Szkolna Komisja Konkursowa przy ZS Nr 2 w Wałbrzychu, powołana przez Dyrektora ZS Nr 2. Zakres tematyczny konkursu jest dość rozległy i w przypadku bloku humanistycznego obejmuje : język polski, historię, kulturę i sztukę, a w bloku matematyczno-przyrodniczym matematykę, chemię, biologię, fizykę i geografię.

Uczniowie, którzy uzyskali najwyższą sumę punktów z części humanistycznej i matematyczno–przyrodniczej, plasując się na miejscu pierwszym, drugim lub trzecim uzyskali tytuł Laureata, który będzie gwarantował dodatkowe punkty rekrutacyjne w przyjęciu do II Liceum Ogólnokształcącego, natomiast uczniowie, którzy znaleźli się poza pierwszą trójką, a uzyskali wysokie wyniki, otrzymali dyplomy Finalistów I i II stopnia Konkursu "Być Kimś II". Wręczanie dyplomów uczestnikom konkursu przeplatane było występami artystycznymi.

Dodatkowo w ramach konkursu wybrane zostały najlepsze szkoły - w tym przypadki pod uwagę był brany łączny wynik czterech najlepszych uczniów z danej szkoły. Na III miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Miejsce II zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group