Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4044
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gala Sportu Akademickiego

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 17 grudnia 2015, 15:36
Aktualizacja: 15:37
Autor: PAW
Fot. PWSZ Wałbrzych
Plebiscyt Na Najlepszych Sportowców i Trenerów Akademickich Dolnego Śląska trwa od czternastu lat i niemal od jego początku wałbrzyska PWSZ ma przedstawicieli w gronie laureatów.

Podczas XIV Dolnośląskiej Gali Sportu Akademickiego znowu laurów było wiele i to w każdej kategorii. W gronie sportu powszechnego wyróżnienie trafiło do naszych złotych tenisistów - Piotra Chodorskiego, Roberta Florasa, Tomasza Durajczyka i Wojciecha Niedźwiedzkiego, akademickich mistrzów kraju.

Wyróżnienie trafiło też do Rafała Glapińskiego, kapitana drużyny koszykarzy AZS PWSZ, brązowych medalistów AMP. Wśród laureatów trenerów znalazł się Marcin Gryka, opiekun piłkarek AZS PWSZ Wałbrzych, beniaminka ekstraligi, najwyżej sklasyfikowanej akademickiej drużyny sportu wyczynowego.

Wśród sportowców wyczynowych laureatem został student PWSZ Mateusz Janik, nasz czołowy biathlonista, mistrz kraju, uczestnik MŚ i PŚ.

Specjalne wyróżnienie za wyniki KU AZS w sporcie studenckim i wyczynowym otrzymał prezes AZS PWSZ Tadeusz Pogorzelski.

Natomiast w imieniu władz PWSZ AS Wałbrzych podziękowania i wyróżnienia za kolejny rok sportowych i organizacyjnych sukcesów (uczelnia była gospodarzem imprez rangi mistrzostw kraju), zarówno w sporcie studenckim, jak i wyczynowym odebrał Edward Szewczak, kierownik Działu Nauczania.

Gala odbyła się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group