Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4171
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Galowy Koncert Sylwestrowy z udziałem Wiesława Ochmana

Czwartek, 30 listopada 2017, 17:00
Aktualizacja: 18:00
Autor: red.
Wałbrzych: Galowy Koncert Sylwestrowy z udziałem Wiesława Ochmana
zdjęcie ilustracyjne
Fot. fot. archiwum
30 grudnia o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo–Sportowej wałbrzyskiego Aqua Zdroju odbędzie się Galowy Koncert Sylwestrowy "Wiesław Ochman i jego przyjaciele".

Podczas tego niezwykłego koncertu Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej dyrygował będzie Bartosz Żurakowski a jako soliści wystąpią: Wiesław Ochman - tenor, będący gospodarzem wieczoru, Aleksandra Stokłosa - sopran, Renata Dobosz - mezzosopran i Maciej Komandera - tenor. Widzowie w trakcie koncertu będą mogli usłyszeć wiązankę piosenek Roberta Stolza, wiązanki musicalowe i powszechnie znane i lubiane przeboje operetkowe. Zarówno wykonawcy jak i sam program koncertu gwarantują, że będzie to niecodzienne, wyjątkowe wydarzenie i prawdziwa uczta duchowa dla melomanów.

Urodzony w 1937 roku w Warszawie Wiesław Ochman to znakomity śpiewak operowy, dysponujący głosem określanym jako tenor liryczny. Ukończył studia inżynierskie na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Na tej uczelni w Zespole Pieśni i Tańca AGH "Krakus" rozpoczął swoją przygodę ze śpiewem. Pracował w Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze Krakowskiej i Teatrze Wielkim w Warszawie. Z wielkimi sukcesami występował za granicą, między innymi w operze berlińskiej, paryskiej, śpiewał w Monachium, Hamburgu, Chicago, Nowym Jorku, Mediolanie, Barcelonie, Rzymie, Madrycie i Wiedniu. Nagrał wiele płyt dla największych firm fonograficznych a za swoje osiągnięcia otrzymał wiele prestiżowych nagród.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group