Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

GBP w Czarnym Borze realizuje projekty

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Środa, 6 lutego 2013, 12:51
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:47
Autor: PAW
Fot. użyczone
Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze przystąpiła już do realizacji projektów II edycji Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania w ramach projektu „Akademia Malucha” adresowane do mam i ich małych pociech.

25 stycznia odbyło się spotkanie z biblioterapeutą Ewą Kramarczyk, doświadczonym bibliotekarzem, pedagogiem i członkiem Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Podczas spotkania mamy dowiedziały się, jak właściwie dobierać lektury dla małego dziecka, jakie korzyści płyną z codziennych kontaktów ze słowem pisanym oraz poznały wartościową ofertę wydawniczą kierowaną do najmłodszej grupy czytelników. Biblioterapeutka szczegółowo przedstawiła kryteria wyboru książek, uwzględniając rozwój emocjonalny dzieci od 2 do 4 lat, polecała rodzinne czytanie, czyli wychowanie przez czytanie oraz zaprezentowała klika zabaw rytmicznych dla najmłodszych inspirowanych tekstami literackimi.

W klimacie wzajemnej serdeczności, mamy wymieniały się doświadczeniami, a maluszki z dużym zaciekawieniem oglądały nowo zakupione książeczki do biblioteki, układały puzzle edukacyjne, tworzyły klockowe budowle, malowały, a także swoje twarzyczki poddały malowaniu postaci bajkowych. Nie zabrakło smakołyków i wyjątkowej gościnności ze strony personelu biblioteki.

Kolejne spotkanie z biblioterapeutą odbędzie się w filii w Witkowie 15 lutego.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group