Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: GCB–K zrealizuje projekt

Wtorek, 21 stycznia 2020, 10:34
Aktualizacja: Środa, 22 stycznia 2020, 8:36
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: GCB–K zrealizuje projekt
Fot. organizatorzy
Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach od stycznia do maja 2020 roku będzie realizowało projekt pt. „Razem działamy – bezpiecznie mamy”.

Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu grantowego „Moje miejsce na ziemi” z Fundacji Orlen „Dar serca”. Głównym celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa narodowego, ochrona przeciwpożarowa, poznanie systemu ratownictwa medycznego oraz pracy funkcjonariuszy państwowych. Projekt skierowany będzie do dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach, do podopiecznych przedszkoli z terenu naszej gminy oraz ich rodziców. Partnerem projektu jest Zespół Szkół Nr 4 w Wałbrzychu oraz uczniowie klas mundurowych: policyjnej, wojskowej i strażackiej.

W ramach projektu odbędą się spotkania edukacyjne "Bezpieczne ferie" oraz „Bezpieczne Wakacje”. Ponadto uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej będą uczestniczyć w lekcjach pokazowych służb mundurowych mające na celu promocję pracy młodzieży w służbach, zachęcenie ich do nauki na tych kierunkach, naukę szacunku do funkcjonariuszy publicznych.

Ważnym elementem projektu są też warsztaty edukacyjne z policjantem, strażakiem i ratownikiem medycznym pracującym na co dzień z uczniami z klas mundurowych dla młodzieży Szkoły Podstawowej, podczas których przypomnimy zasady bezpieczeństwa i prawidłowych reakcji podczas sytuacji zagrożenia życia.

Dla naszych najmłodszych uczestników odbędą się warsztaty edukacyjne oraz konkurs plastyczny prowadzone przez uczniów z klas o kierunkach policyjny, wojskowy i strażacki z wykorzystaniem sprzętu, zajęcia mają na celu poznanie ciekawych i pożytecznych zawodów i nauki zaufania do funkcjonariuszy przez dzieci.

Elementem integrującym całe społeczeństwo a także nasze szkoły będzie organizacja zawodów sportowo - sprawnościowych dla młodzieży, podczas których będziemy promować zdrową rywalizację i zasady fair play.

Dzięki realizacji projektu w naszej gminie zostaną przypomniane ważne zagadnienia związane z patriotyzmem, pracą służb publicznych, zostanie zwiększona świadomość mieszkańców z zakresu prawidłowego reagowania, otwartości na ludzką krzywdę i reakcji i pomocy ludziom pokrzywdzonym.
Najbliższe zajęcia już w najbliższy piątek na terenie przedszkoli z uczniami klasy policyjnej oraz policjantem pt. "Bezpieczna droga do przedszkola".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group