Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3300
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gdzie w centrum miasta mogą zaparkować autobusy turystyczne?

Czwartek, 1 marca 2018, 12:48
Aktualizacja: 15:57
Autor: PAW
Wałbrzych: Gdzie w centrum miasta mogą zaparkować autobusy turystyczne?
Fot. archiwum
Wydawać by się mogło, że to problem błahy i mało istotny dla większości wałbrzyszan, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest.

Radny Piotr Kwiatkowski sygnalizuje, że otrzymuje wielokrotnie sygnały od wałbrzyskich i regionalnych przewodników, że w centrum Wałbrzycha istnieje poważny problem z brakiem miejsc do parkowania autobusów turystycznych, którymi do naszego miasta przyjeżdżają osoby chcące bliżej zapoznać się z historią Wałbrzycha, czy też poznać jego zabytki.
- Jedynie przekazuję ten problem, bo wiem, że istnieje - mówi radny. - Uważam, że skoro przewodnicy wiele razy podnosili tę kwestię, to jako rada miasta powinniśmy się tym problemem zająć.

Bogusław Rogiński z wałbrzyskiego ZDKiUM-u uważa, że problem wcale nie jest taki duży, jak wskazują przewodnicy.
- Taki parking dla autobusów turystycznych znajduje się w okolicach ZUS-u na ulicy Kasztanowej, a to dość blisko centrum - mówi Rogiński. - W wałbrzyskim centrum trudno znaleźć takie miejsca do parkowania dla autobusów ze względu na ukształtowanie terenu, ale oczywiście, jeśli ktoś ma pomysł, to jesteśmy otwarci na propozycje.

Z kolei radny Jacek Szwajgier uważa, że ten problem można rozwiązać bardzo prostym zabiegiem.
- Kierowcy autobusów turystycznych powinni mieć możliwość zatrzymania pojazdu na przystankach komunikacji miejskiej i możliwość, by turyści mogli z tego autobusu wysiąść, a następnie, np. za 30 minut czy też godzinę, taki kierowca z tego samego przystanku mógłby turystów zabrać - mówi radny Szwajgier.

Okazuje się jednak, że to rozwiązanie, choć wydaje się sensowne, jest niemożliwe do realizacji, bowiem warunkują to wyraźnie przepisy.
- Ustawa reguluje, że przystanki są dla regularnych przewozów - tłumaczy Bogusław Rogiński. - Myślę, że ten problem przestanie istnieć, kiedy w naszym mieście powstanie centrum przesiadkowe, gdzie będzie znajdował się parking również dla autobusów turystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group