Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1384
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjaliści z sukcesem promują Głuszycę

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Czwartek, 6 maja 2010, 7:55
Aktualizacja: 14:41
Autor: red
Od lewej: Danuta Rozmarynowska, Robert Bulka, Maciej Wasilewski, Mateusz Wardawy
Fot. użyczone
Do konkursu zatytułowanego ,,Atlas Wsi” zgłosiło się 127 zespołów z całej Polski. Uczniowie głuszyckiego gimnazjum zdobyli jedną z trzech głównych nagród.

Celem ogólnopolskiego internetowego konkursu, zorganizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi, było zebranie i opracowanie materiałów na temat co najmniej pięciu miejscowości wchodzących w skład danej gminy, a następnie umieszczenie ich na stronie internetowej ,,Atlasu Wsi” – w ten sposób ma powstać internetowa encyklopedia miejscowości, osad i wiosek.

Do konkursu przystąpiło 127 drużyn, które łącznie opisały około 390 miejscowości, a komisja, oceniając, brała pod uwagę wartość poznawczą opisu, dobór informacji (najlepiej z różnych źródeł, które winny być podane), dobór zdjęć, ich wartość ilustracyjną oraz samodzielne pozyskanie informacji i materiałów.

Sześciu uczniów Gimnazjum Publicznego w Głuszycy, pracując pod kierunkiem Danuty Rozmarynowskiej, nauczycielki geografii, opracowało informacje na temat Głuszycy, Głuszycy Górnej, Sierpnicy, Łomnicy i Grzmiącej, zdobywając tym samym jedną z trzech głównych nagród.

Efekt pracy grupy gimnazjalistów pod nazwą gluszyca.team: Macieja Wasilewskiego, Roberta Bulki, Mateusza Wardawy, Kamila Świetlickiego, Kamila Szachty i Mateusza Urbasia można obejrzeć na www.atlaswsi.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group