Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Gimnazjum w Głuszycy: „Szóstak” na szóstkę

Poniedziałek, 21 marca 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:08
Autor: PAW
REGION, Głuszyca: Gimnazjum w Głuszycy: „Szóstak” na szóstkę
Fot. PAW
Nie takie gimnazjum straszne jak je malują. Czyli projekt „Szóstak–nasza szkoła jest fajna sprawdź to sam”. Otwarte drzwi Gimnazjum w Głuszycy za nami.

Młodzież Gimnazjum Publicznego w Głuszycy gościła w murach swojej szkoły przyszłych gimnazjalistów ze szkół podstawowych z Głuszycy oraz Świerk i Bartnicy.

Szóstoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, wziąć udział w specjalnie przygotowanych na ten dzień zajęciach oraz poznać przyszłych kolegów, koleżanki, dyrekcję i grono pedagogiczne gimnazjum. W ramach projektu „Szóstak” uczniowie zostali podzieleni na grupy, którymi opiekowała się młodzież gimnazjalna, tzw. „duszki”. Przyszli gimnazjaliści pisali testy językowe, zwiedzali szkołę oraz uczestniczyli w ciekawych zajęciach zorganizowanych specjalnie dla nich -„Sport na wesoło”.

Nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy. Szkolny kabaret rozbawił wszystkich współczesną wersją „Kopciuszka”, a występ zespołu rockowego zostanie w pamięci szóstoklasistów na długo. Wrażenia były niezwykłe i jak stwierdzili uczniowie: „Szkoła jest na szóstkę”.

W godzinach popołudniowych dyrektor Ewa Dorosz wraz z gronem pedagogicznym i uczniami gościła rodziców uczniów klas szóstych. Podczas spotkania goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną i zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Uroczystość tę zaszczycili również przedstawiciele gminy: burmistrz Alicja Ogorzelec, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Sakowicz i przewodnicząca Komisji Oświaty Monika Rejman.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group