Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 4162
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Głupi żart

Poniedziałek, 30 marca 2020, 11:23
Aktualizacja: Wtorek, 31 marca 2020, 8:33
Autor: red
Wałbrzych: Głupi żart
Fot. KMP Wałbrzych
24–letni mężczyzna opublikował w internecie nieprawdziwą informację o przekroczeniu przez siebie nielegalnie granicy i posiadaniu broni biologicznej w postaci koronawirusa. Szybkie działania policjantów kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz zaangażowanych w sprawę funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego doprowadziły do zatrzymania młodego wałbrzyszanina.

Pomimo iż informacja o tym, że mężczyzna posiada broń biologiczną w postaci koronwirusa Covid-19 i zamierza zainfekować obywateli Polski, bardzo szybko zniknęła z internetu, funkcjonariusze bezpośrednio po uzyskaniu informacji rozpoczęli ustalanie, kto jest odpowiedzialny za jej umieszczenie. Policjanci przy wsparciu ABW wytypowali mieszkanie, z którego wiadomość została wysłana. Ubrani w kombinezony ochronne udali się pod wyznaczony adres i zatrzymali zaskoczonego 24-latka. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz tablet, które mogły posłużyć do umieszczenie informacji w sieci.

Funkcjonariusze w trakcie wykonanych dalszych czynności procesowych ustalili, że wiadomość umieszczona przez podejrzanego w internecie była tylko głupim żartem. Mieszkaniec Wałbrzycha odpowie jednak za stworzenie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia i doprowadzenie do niepotrzebnej interwencji Policji oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. 24-latek stanie teraz przed sądem. Za popełniony czyn może trafić za kraty więzienia na 8 lat. Próbki pobrane od zatrzymanego mężczyzny do badań potwierdziły, że nie jest on zarażony koronawirusem.

Twoja reakcja na artykuł?

5
19%
Cieszy
4
15%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
7%
Smuci
4
15%
Złości
11
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group