Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Głuszyckie szkoły produkują energię ze źródeł odnawialnych

Czwartek, 26 października 2017, 7:58
Aktualizacja: 13:00
Autor: red
REGION, Głuszyca: Głuszyckie szkoły produkują energię ze źródeł odnawialnych
Fot. UM Głuszyca
Gmina Głuszyca zakończyła realizację projektu „Eko Głuszyca – tu mieszkam, tu żyję" – Montaż instalacji OZE na budynkach szkolnych”.

Systemy fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej zostały zainstalowane na budynkach Szkoły  Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum Publicznego w Głuszycy. Ponadto w budynkach Gimnazjum Publicznego i Szkoły Podstawowej nr 2 zamontowane zostały także powietrzne pompy ciepła do podgrzewu ciepłej wody użytkowej, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia gazu, którym zasilane są systemy grzewcze szkół.
- Pracę instalacji systemów fotowoltaicznych na budynkach placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Głuszyca obserwować można na stronie www. oze.inteleko.pl/gluszyca. Zapraszam także do odwiedzenia strony projektu "EKO GŁUSZYCA - TU MIESZKAM, TU ŻYJĘ www.euprojekty.pl/gluszyca/– zachęca burmistrz Roman Głód.

Celem wykorzystania instalacji OZE do produkcji energii elektrycznej i cieplnej jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń przenikających do atmosfery. Projekt ma również pozytywny wpływ na realizację zasady zrównoważonego rozwoju, gdyż jego głównym założeniem jest ochrona środowiska, a co za tym idzie cennych walorów środowiskowych na terenie Gminy Głuszyca. Przypomnijmy, że na realizację zadania „Eko Głuszyca – tu mieszkam, tu żyję– montaż instalacji OZE na budynkach szkolnych” Gmina Głuszyca pozyskała dofinansowane w wysokości 422.603,00 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego. Całkowita wartość zadania wynosi 497.180,00 zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group