Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4813
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Głyk P.I.K. Trio w A’propos

Niedziela, 3 lipca 2011, 13:25
Aktualizacja: 13:30
Autor: Sven
Wałbrzych: Głyk P.I.K. Trio w A’propos
Fot. Sven
Patryk, Irek i Kinga Głykowie to rodzinne trio, które ze swoją propozycją muzyczną już niedługo osiągnie sławę, a co najmniej popularność. W piątek wystąpili w klubie A’propos.

Ojciec rodziny, Ireneusz Głyk to znany od lat wibrafonista i perkusista, który nie tylko nagrał dwie autorskie płyty, ale występował i nagrywał z wieloma uznanymi artystami, między innymi z Bernardem Maselim, Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Jorgosem Skoliasem, Krzysztofem Ścierańskim, Stanisławem Sojką, Katarzyną Gaertner, Reni Jusis, SBB czy Krzakiem. Występował w wielu krajach Europy i U.S.A.

Głyk P.I.K. Trio istnieje blisko trzy lata. W tym czasie zagrali prawie sto koncertów w całej Polsce, a wspólne granie sprawia im nieustającą satysfakcję. Rodzeństwo robi ciągłe postępy, a trzeba zauważyć, że Kinga ma 14, a Patryk 17 lat i już teraz bardzo swobodnie poruszają się w różnych gatunkach muzycznych. Zespół powoli przymierza się do nagrania studyjnej płyty.
W czasie piątkowego koncertu usłyszeliśmy kompozycje Ireneusza Głyka, jak: „Birds”, „Acoustic Waltz”, „Fine” czy „My foolish heart” oraz kilka standardów jazzowych.

Zespół wystąpił w składzie: Patryk Głyk – perkusja, Kinga Głyk – gitara basowa i Ireneusz Głyk – wibrafon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group