Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2635
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gmina próbuje ratować Górnika

Niedziela, 2 października 2016, 10:26
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Gmina próbuje ratować Górnika
Fot. PAW
– Pracujemy intensywnie nad sytuacją piłkarskiego Górnika Wałbrzych, ale temat jest trudny – mówi prezydent Roman Szełemej.

Piłkarze Górnika zaczęli wreszcie gromadzić punkty w rozgrywkach 3 ligi i to napawa optymizmem. Jednak wciąż z klubu dochodzą niepokojące wieści. Klub wciąż nie ma prezesa. Po rezygnacji Tomasza Jakackiego nikt nie podjął się wyzwania, jakim jest wyciągnięcie klubu z tarapatów finansowych i spłacenie zadłużenia, które wynosi około miliona złotych.
- My przekazujemy środki na funkcjonowanie klubu zgodnie z terminami – mówi prezydent Szełemej. - Wdrażany jest proces naprawczy, część wierzycieli być może zgodzi się na redukcję spłaty zobowiązań. Na pewno jako gmina nie dołożymy klubowi do spłaty długów. Ten plan naprawczy musi być konsekwentnie wprowadzany, bo tylko to pozwoli za kilkanaście miesięcy wyjść z problemów finansowych. Najwięcej zależy od działaczy. To wymaga wyrzeczeń. Smutne jest to, że piłkarski Górnik ma zaplecze na poziomie ekstraklasy, ale boryka się z innymi pozasportowymi problemami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group