Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Gmina Wałbrzych bez udziałów w spółce PEC

Wtorek, 5 grudnia 2017, 13:54
Aktualizacja: Środa, 6 grudnia 2017, 9:56
Autor: PAW
Wałbrzych: Gmina Wałbrzych bez udziałów w spółce PEC
Fot. red
Radni zadecydowali, że Gmina Wałbrzych sprzeda 11,5 procent swoich udziałów w spółce PEC.

O zbyciu pozostałego, niewielkiego, bo zaledwie 11,5 procentowego pakietu udziałów w spółce PEC, mówiło się od pewnego czasu.
- PEC musi inwestować w nowe technologie, a to się wiąże z nakładami. Na dywidendę liczyć nie możemy - informuje Andrzej Kosiór z UM w Wałbrzychu. - Mamy podstawy pozbyć się ostatnich udziałów. Biegi wycenili 11,5 procent na blisko 4 miliony złotych.

Andrzej Kosiór liczy, że w drodze negocjacji uda się Gminie Wałbrzych za te 11,5 procent uzyskać nieco ponad 4 miliony złotych. Przypomnijmy, że w 2013 roku Gmina Wałbrzych pozbyła się już części udziałów w tej spółce, ale za lepszą cenę.

Marek Rząsowski dość sceptycznie podchodzi do tej decyzji.
- Pozbywamy się jakiegokolwiek wpływu na funkcjonowanie tej spółki. Kiedyś mieliśmy w PEC-u 100 procent udziałów, ale z czasem to się zaczęło zmieniać. Należy pamiętać, że jedynie udziały na poziomie około 30 procent gwarantują, że bez naszej zgody praktycznie w spółce nie można podjąć żadnych decyzji. Zdaję sobie jednak sprawę, że potrzebujemy pieniędzy i znam sytuację budżetową i rozumiem ten krok.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group