Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Gminne Spotkanie Noworoczne

Czwartek, 4 stycznia 2018, 7:41
Aktualizacja: 11:23
Autor: red
REGION: Gminne Spotkanie Noworoczne
Fot. UG Dobromierz
Tradycyjnie pod koniec roku, wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin wraz wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Dobromierz Agatą Ślęzak i Leszkiem Sokalskim, gościł na Spotkaniu Noworocznym w Gniewkowie. Wzięli w nim udział również przedstawiciele naszego regionu.

Gościł parlamentarzystów: posłanki na Sejm RP – Katarzynę Izabelę Mrzygłocką, Monikę Wielichowską i Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską, Wicewojewodę Dolnośląskiego Kamila Krzysztofa Zielińskiego, wójta gminy Marcinowice Władysława Gołębiowskiego, wójta gminy Czarny Bór Adama Góreckiego, zastępcę wójta gminy Świdnica Zbigniewa Kanickiego, I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy Adama Jacka Pilcha, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy Tomasza Szuszwalaka, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy Monikę Bieżyńską, kierownik Posterunku Policji w Dobromierzu Małgorzatę Bielawską, ks. Konrada Polesiaka, radnych, sołtysów, kierowników i pracowników gminnych jednostek organizacyjnych oraz przedstawicieli instytucji współpracujących z gminą Dobromierz. Spotkanie było doskonałą okazją do wzajemnego podziękowania za współpracę w mijającym roku oraz do złożenia życzeń wszelkiej pomyślności w roku 2018.

Wójt Jerzy Ulbin w przemówieniu, wzbogaconym o film podsumowujący najważniejsze zadania zrealizowane w 2017 roku oraz obrazującym cały proces termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Gniewkowie i budowy kompleksu boisk, mówił o wyzwaniach, które stoją przed nami.

Plan dochodów na 2018 rok opiewa na kwotę 33 mln zł (w 2017 r. - 22,9 mln zł). W budżecie gminy zaplanowano wzrost wydatków do blisko 40 mln zł, w tym wydatki inwestycyjne winny osiągną poziom 18,7 mln zł. Podpisane umowy dotacyjne stanowią wartość ok. 9 mln zł, a planowany udział środków własnych w realizacji zadań inwestycyjnych to 9,3 mln zł, w tym 7,1 mln zł wyniesie emisja obligacji.

Kluczowym zadaniem obecnej kadencji samorządu jest rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej. Dlatego wielkim sukcesem gminy jest pozyskane dofinansowanie na budowę kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Gniewków i budowę sieci kanalizacji w Czernicy, Gniewkowie i Dzierzkowie oraz kanalizacji w Szymanowie. W 2018 roku gmina będzie składać kolejne wnioski na budowę kanalizacji w Borowie, Roztoce i Jugowej.

By sprostać oczekiwaniom mieszkańców w lokalizacjach, które z przyczyn technicznych i ekonomicznych docelowo nie zostaną objęte kanalizacją, uwzględniono kontynuację dopłat do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Przed nami długo oczekiwana termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

Aby poprawić bezpieczeństwo i komfort nauki, gmina systematycznie angażuje środki finansowe w rozwój i doposażenie szkół. Bez wątpienia niezwykle potrzebną inwestycją była budowa boisk sportowych w Gniewkowie, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Roztoce, a także remont korytarzy wraz z wymianą drzwi w Szkole Podstawowej w Dobromierzu. Zakończono również budowę sceny przy dobromierskim parku. Na półmetku jest budowa świetlicy w Jaskulinie. W Roztoce mieszkańcy mogą korzystać z wyremontowanej drogi do gruntów rolnych.

Noworoczne spotkanie było znakomitą okazją do zaprezentowania książki autorstwa Wiesława Kasprzyka, mieszkańca Jugowej pt. „Dzieje i historia Gminy Dobromierz” oraz wysłuchania kolęd w wykonaniu strzegomskiego tenora Józefa Kuźmy.

Po oficjalnych wystąpieniach wzniesiono noworoczny toast.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group