Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2437
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Good Night Cowboy”

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 25 stycznia 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:51
Autor: opr.red.
Fot. Polka
W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w piątek miała miejsce konferencja prasowa poświęcona premierze spektaklu pt. „Good Night Cowboy” w reżyserii Kuby Kowalskiego i Julii Holewińskiej.

Jest to współczesna opowieść o młodym mężczyźnie, który w poszukiwaniu własnej tożsamości rusza w wielki świat i sprzedaje swoje ciało. Historia prostytuującego się chłopaka staje się zwierciadłem całego społeczeństwa, panoramą obyczajów, ekonomicznych zależności i emocjonalnych lęków. Bohater w swojej codzienności musi odpowiedzieć na pytania: Kim jest? Gdzie i dlaczego właśnie tam się znajduje?.

Według autorów, spektakl powiela wiele tematów, które odbiegają od społecznego dramatu. Głównym celem, jaki chcieli przedstawić widzom, jest obraz zbudowania intymnej relacji między dwojgiem ludzi, wyłącznie na tle seksualnym oraz, w jaki sposób można odciąć się od więzi emocjonalnych.

Do stworzenia tajemnicy, jaką może być człowiek, twórcy zainspirowali się filmami, książkami oraz płytami m.in. „Moje własne Idaho”, „Nocny kowboj”, „Chłopcy z Dworca ZOO”.

Pierwsza wałbrzyska premiera odbędzie się już 30 stycznia 2015 roku na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego oraz 6 marca 2015 roku w Teatrze WARSawy w Warszawie. Oprócz wspaniałej obsady, m.in.: Ryszard Węgrzyn, Julian Świeżewski, Ewelina Żak, będzie okazja do usłyszenia muzyki na żywo w wykonaniu Radka Dudy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z fragmentu próby spektaklu „Goog Nihgt Cowboy”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group