Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: GOPR w rozbudowie

Czwartek, 20 czerwca 2019, 12:43
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
Wałbrzych: GOPR w rozbudowie
Fot. B. Kwiatkowski/GOPR
W ramach projektu zrewitalizowana zostanie nie tylko sama Stacja GOPR, ale także przylegający do niej teren.

- Prace ruszyły, a 17 czerwca uroczyście inaugurujemy tę budowę. Dzięki tej rozbudowie będziemy mogli jeszcze lepiej i skuteczniej udzielać pomocy - mówi Łukasz Pokorski, naczelnik Grupy Wałbrzysko- Kłodzkiej GOPR.

Projekt rewitalizacji Stacji GOPR finansowany jest w ramach Poddziałania 6.3.4 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Całkowita wartość projektu wynosi 1.252.756,96 złotych, a wartość dofinansowania 1.190.119,11 złotych. Projekt zakłada remont, przebudowę, rozbudowę, adaptację, wyposażenie istniejących zdegradowanych budynków, obiektów, zagospodarowanie terenów i przestrzeni w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, kulturalnych, edukacyjnych lub rekreacyjnych oraz przebudowę i modernizację lokalnych dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Głównym celem tego projektu jest poprawa zdegradowanej substancji budynku Stacji Centralnej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Poznańskiej 6 w Wałbrzychu wraz z dostosowaniem jej dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rewitalizacja i zagospodarowanie terenów przyległych na monitorowany parking i magazyny sprzętu, a także nadanie obiektowi Stacji GOPR nowych funkcji społecznych i edukacyjnych. Stacja GOPR obecnie nie jest dostosowana do pełnionej funkcji. Brakuje w niej pomieszczeń do prawidłowego składowania sprzętu ratowniczego, dla pojazdów specjalnych i specjalistycznego ekwipunku, co powoduje wydłużenie czasu wyjazdu ratowników do zdarzenia oraz skrócenie czasu eksploatacji specjalistycznego, drogiego sprzętu. Brak jest też niezbędnych pomieszczeń szkoleniowych.

Dzięki zaplanowanym pracom, wpisującym się w szeroka koncepcję rewitalizacji dzielnicy Podgórze, Stacja Centralna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu zyska funkcjonalność, której obecnie nie posiada, a dodatkowo w zrewitalizowanej i rozbudowanej stacji odbywać się będą działania partnerstwa lokalnego dla dzielnicy Podgórze.

Tymczasem wczoraj ok. godziny 22:00 Centrum Powiadamiania Ratunkowego poprosiło o pomoc dla Zespołu Ratownictwa Medycznego, który nie mógł dotrzeć do kontuzjowanej rowerzystki znajdującej się w Masywie Chełmca. Do zdarzenia wyjechali ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu, którzy po dotarciu do poszkodowanej i zaopatrzeniu urazu nogi przekazali ją ZRM. Akcja zakończyła się o północy.

Była to pierwsza akcja rozpoczynających się właśnie wakacji. Przypominamy, iż przed wyjściem w góry należy zainstalować w smartfonach aplikację Ratunek i zapisać numery alarmowe w górach - 985 i 601 100 300.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group