Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2806
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: „Góra Dzikowiec” będzie zaśnieżana

Piątek, 29 października 2010, 14:00
Aktualizacja: 14:01
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: „Góra Dzikowiec” będzie zaśnieżana
Prace na Dzikowcu idą pełną parą
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Firma AREKO – Polska z Zakopanego zaprojektowała i jest wykonawcą systemu sztucznego zaśnieżania oraz budowy oświetlenia stoku góry Dzikowiec. Gmina Boguszów – Gorce uzyskała w październiku pozwolenie na budowę i prace budowlane zostały rozpoczęte. Umowa z wykonawcą opiewa na 4 miliony 27 tys. zł.

Do końca roku powstanie kompleksowy system naśnieżania stoku z pięcioma automatycznymi armatkami śnieżnymi, układ zasilania energetycznego w postaci stacji transformatorowej oraz układ zasilania w wodę w postaci stacji pomp. Mieszkańcy i goście z naszego regionu oraz z Wrocławia, których jest coraz więcej, będą mogli korzystać z uroków zjeżdżania na nartach z Dzikowca bez względu na intensywność opadów białego puchu.

Wspólnie z Nadleśnictwem Wałbrzych, Gmina Boguszów - Gorce realizuje zadanie polegające na budowie zbiornika wodnego, który wykorzystywany będzie zimą na potrzeby naśnieżania, jako zbiornik retencyjny oraz jako zbiornik ppoż. Nowy zbiornik o pojemności około 2,5 m3 powstaje w miejscu starego betonowego zbiornika wykorzystywanego do naśnieżania. Jednakże zbiornikowi zostanie przywrócony charakter zbiornika leśnego, z którego będą mogły korzystać również zwierzęta leśne.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group