Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Góra Dzikowiec na mapie ośrodków narciarskich

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Niedziela, 24 stycznia 2010, 22:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 7:44
Autor: EG
Fot. EG
Oficjalnie otwarty został stok na górze Dzikowiec. GOPR warunkowo dopuścił go do ruchu turystycznego.

Stok jest czynny od soboty, kolejka kanapowa działa, GOPR-owcy czuwają nad bezpieczeństwem amatorów górskich szaleństw. Można zjeżdżać z Dzikowca! Należy tylko pamiętać, że to stok trudny, stromy i początkujący narciarze nie dadzą sobie na nim rady.

Stok został dopuszczony warunkowo, bowiem potrzebna jest druga łatwiejsza nartostrada. Zgodnie z porozumieniem gminy i GOPR-u powstanie do końca tego roku.

– W tym roku także planujemy wykonać sztuczne naśnieżanie obiektu, oświetlenie oraz talerzyk do połowy góry, który też czynny będzie cały rok – zapowiada burmistrz Waldemar Kujawa.
Zimą korzystać z niego będą mniej wprawni narciarze, a w lecie z dodatkowego wyciągu korzystać będą mogli amatorzy desek na kółkach.

Inwestycja wymaga jeszcze wielu starań i nakładów finansowych. Zawarte zostały porozumienia z Nadleśnictwem Wałbrzych Lasów Państwowych na wytyczenie działających już tras biegowych, na korzystanie z drogi dojazdowej, na użytkowanie części stoku należącej do lasów państwowych.

3 lutego rozstrzygnie się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu sprawa odrzuconego przez Zarząd Województwa wniosku o dotację unijną na kontynuowanie boguszowskiej inwestycji. Bój toczy się o 5 milionów.
– Nasze wnioski nie przeszły chociaż były doskonałe. Dlatego skierowaliśmy sprawę do WSA – mówi burmistrz Waldemar Kujawa.

Już w tym tygodniu oznakowane zostaną wszystkie trasy dojazdowe do góry Dzikowiec: od strony Czarnego Boru, od strony Starego Lesieńca, w Wałbrzychu z Gaju i z Sobięcina. Przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Kosteckiego stanie duża tablica informacyjna o dojeździe do ośrodku narciarskiego w Boguszowie - Gorcach.

Z Wałbrzycha jedzie się tu w 15 minut. Maskotką obiektu jest żywy dzik, który regularnie podchodzi po jedzenie.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~fann 25-01-2010 7:33
w końcu otwarty - spełniło się moje marzenie - zjazd z Dzikowca - niezapomniany widok i emocje - Polecam :)
~ 25-01-2010 7:52
łezka w oku sie kreci...nareszcze....
~jar 25-01-2010 9:03
Byłem wczoraj Na Dzikowcu pierwszy raz i moje wrazenia są pozytywne,ale mam kilka uwag:stok polecam dla tych którzy już umieją jeżdzić,do połowy stoku jest b.stromo więc jest dużo trawy i kamieni,obbez naśnieżania długo nie pojeżdzimy, obsługa uczy się i jest ok.Wszystko rekompensuje widok ze szczytu!!!!Czekam na dokończenie inwestycji!!!
~ 9-02-2010 14:32
nie jeżdże na dzikowcó bo jeste jeszcze mała ale kiedy będę troche duża to bende jezdzić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group