Czytających: 5559

Bolesławiec / Wałbrzych: Górnicy wygrywają na zakończenie sezonu

Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 19:50
Aktualizacja: 20:18
W sobotę świętowali razem z kibicami na stadionie przy ulicy Ratuszowej awans do III ligi. W niedzielę biało–niebiescy w ostatniej kolejce piłkarskiej IV ligi dolnośląskiej zwyciężyli na wyjeździe BKS Bolesławiec 2:0.

Pomimo, iż od 40 minuty spotkania Wałbrzyszanie grali w 10 po czerwonej kartce Szczepana Mączyńskiego, zwyciężyli i oba gole zdobyli w drugiej połowie. W 55 minucie po zagraniu Przerywacza Smoczyk trafił w słupek, a piłkę z dwóch metrów od bramki do siatki dobił Konarski. 7 minut później zwycięskie trafienie dorzucił Paweł Tobiasz i to Górnik Wałbrzych pomimo osłabienia zszedł z murawy zwycięski. Awans do III ligi zasłużony i oby z roku na rok było coraz lepiej. Zwycięska drużyna Górnika Wałbrzych w galerii zdjęć

BKS Bolesławiec – Górnik PWSZ Wałbrzych 0:2 (0:0)

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Przerywacz, Wojtarowicz, Mączyński, Tobiasz, Wepa, Janik, Rytko (70 Udod), Konarski (88 Zazulak), Moszyk (46 Smoczyk).