Czytających: 5429

Wałbrzych: Górnicze derby dla lidera

Niedziela, 23 maja 2021, 8:37
Aktualizacja: 8:42
Mocno napracować musieli się piłkarze Górnika Wałbrzych, by pokonać 3–1 Górnika z Nowego Miasta.

Pierwszy gol padł w 20. minucie, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Damian Chajewski. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, a licznie zgromadzeni kibice oglądali naprawdę wyrównane widowisko. Zespół Nowego Miasta podszedł do meczu bardzo ambicjonalnie i nie pozwalał liderowi rozwinąć skrzydeł. W 63. minucie Nowe Miasto doprowadziło do wyrównania i kibice zastanawiali się, czy biało-niebiescy po raz pierwszy w tym sezonie stracą punkty. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Marcina Domagały udowodnili, że liderem nie są przypadkiem i najpierw w 68. minucie gola zdobył Grudziński, a wynik spotkania ustalił w 86. minucie Smoczyk.

Górnik Wałbrzych - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3-1 (1-0).